Zdjęcia Warner Bros

W Warner Bros. Discovery chodzi teraz o zreformowanie DCU, ale w tle tyka ich inny duży projekt DC dotyczący uniwersum Batmana. Częścią tego będzie nadchodzący serial Penguin z Colinem Farrellem w roli głównej, który wchodzi do produkcji jako pierwszy z wielu potencjalnych spin-offów i kontynuacji tegorocznego hitu wyreżyserowanego przez Matta Reevesa. Teraz, w ramach długiego wywiadu z Variety, dyrektor wykonawczy HBO Max, Sarah Aubrey, wyjaśniła, gdzie Pingwin będzie pasował do osi czasu Batmana i jego potencjalnej kontynuacji. Powiedziała:

„Pingwin zasiądzie zaraz po zakończeniu The Batman i tymczasowo przed wydarzeniami z drugiego filmu. Program pojawi się pomiędzy dwoma filmami. Poza tym fajnie jest wiedzieć, że będzie to pomost między nimi, ale nie wolno mi mówić o faktycznej dacie premiery. Celem tego jest pokazanie, jak wygląda życie Oza i to bardzo dużo na ulicach Gotham, próbując wstać i przewrócić się tak, jak tylko Pingwin może. Jako kanciarz i strateg z własnymi ambicjami. To świetny przykład, jak spędzić czas w ciągu ośmiu odcinków, aby opowiedzieć historię postaci z dłuższym łukiem, z wieloma pysznymi zwrotami akcji i nowymi postaciami. Na tym poziomie ulicy będzie bardzo dużo o Gotham, ponieważ on nie lata w kółko jak Batman. Wszyscy traktujemy to jako bardzo specyficzne doświadczenie dla widzów”.

Jak pingwin zmieści się w Batmanie 2?

pingwin-batman Zdjęcia Warner Bros

Wiedza o tym, gdzie Pingwin pasuje do osi czasu Batmana, sugeruje, że Colin Farrell może odegrać znaczącą rolę w The Batman 2. Jak dotąd oznacza to, że chociaż film prowadzony przez Roberta Pattinsona może być krótki w elementach fantasy filmów o Batmanie z przeszłości, kontynuacja może to nadrobić całym panteonem klasycznych złoczyńców, z Pingwinem Farrella, który prawdopodobnie dołączy do Jokera Barry’ego Keoghana i Człowieka-Zagadki Paula Dano jako tylko niektórzy z możliwych przeciwników, z którymi będzie walczył Mroczny Rycerz.

Czytaj także  Cobra Kai Renewed for Sixth & Final Season on Netflix

The Penguin nie jest jedynym spin-offem ze świata Batmana, który jest już w fazie prac, a druga seria planowana jest, aby dobrze znana lokalizacja Gotham, Arkham Asylum, znalazła się w centrum uwagi. Ta seria początkowo miała koncentrować się na Departamencie Policji w Gotham, ale później Reeves wyjaśnił, że pomysł serii rozgrywającej się w Arkham był o wiele bardziej interesujący i coś, czego wcześniej nie robiono. Skupienie się na Arkham i jego mieszkańcach potencjalnie otwiera drzwi dla jeszcze bardziej klasycznych złoczyńców Batmana, których można odkryć w tej nowej wersji uniwersum Batmana.

Chociaż nie podano jeszcze daty premiery serialu Pingwin w HBO Max, jasne jest, że historia zostanie osadzona przed wydarzeniami z The Batman 2, którego premiera podobno zaplanowana jest na 2025 rok.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *