Wyglądajcie na żywych, głupi śmiertelnicy! Oto zwiastun i plakat komicznie przerażającej przygody Disneya Haunted Mansion, która pojawi się w kinach jeszcze w tym roku. Wydany dzięki uprzejmości Walt Disney Studios, to pierwsze spojrzenie na Haunted Mansion ożywia ukochany park rozrywki Disneya… ponownie i przedstawia matkę i syna, którzy są dręczeni przez wszelkiego rodzaju duchy i ghule. Zobacz zwiastun filmu Nawiedzony dwór poniżej.

Zainspirowany klasyczną atrakcją parku rozrywki, Haunted Mansion opowiada o samotnej matce o imieniu Gabbie i jej 9-letnim synu, którzy chcą rozpocząć nowe życie. Przeprowadzając się do dziwnie niedrogiej rezydencji w Nowym Orleanie, szybko odkrywają, że dom jest o wiele lepszy, niż się spodziewali, i wkrótce są nawiedzani przez nadprzyrodzonych dzikich lokatorów.

Zdesperowani o pomoc, kontaktują się z pstrokatą załogą, aby pomóc im uwolnić się od dręczycieli, w tym księdza, owdowiałego naukowca, który stał się nieudanym ekspertem od zjawisk paranormalnych, medium z Francuskiej Dzielnicy i kapryśnego historyka, którzy muszą połączyć siły, aby pomóc egzorcyzmować rezydencja.

Filmowe studia Walta Disneya

To nie pierwszy raz, kiedy Disney próbuje przenieść Straszny dwór na duży ekran. Dwie dekady temu (czy czas nie leci?) studio wydało The Haunted Mansion w reżyserii Roba Minkoffa, w którym wystąpili Eddie Murphy, Terence Stamp, Wallace Shawn, Marsha Thomason i Jennifer Tilly. Również znajdując grupę uwięzioną w tytułowej upiornej siedzibie, The Haunted Mansion spotkał się w dużej mierze z negatywnymi recenzjami krytyków, a Murphy niedawno stwierdził, że nie chce wnosić swojego „bagażu” do nadchodzącego restartu, ponieważ jego wersja „nie była zbyt dobry” i chce być odpowiedzialny za „zaśmiecanie nowego”.

Z pewnością, na podstawie zwiastuna, wygląda na to, że Haunted Mansion może być znaczną poprawą w stosunku do swojego poprzednika.

Haunted Mansion zawiera gwiazdorską obsadę, w tym Rosario Dawson, Danny DeVito, Jared Leto, Jamie Lee Curtis i nie tylko

devito-nawiedzony Filmowe studia Walta Disneya

Czytaj także  From Ant-Man to Captain Marvel: Why De-Aging Effects Can Be a Double-Edged Sword

Wyreżyserowany przez wielokrotnie nagradzanego filmowca Justina Simiena (Dear White People), Haunted Mansion zawiera gwiazdorską obsadę, w tym Rosario Dawson jako Gabbie, Chase Dillon jako Travis, syn Gabbie; Owen Wilson jako Kent, ksiądz; LaKeith Stanfield jako Ben Matthias, ekspert od zjawisk paranormalnych; Tiffany Haddish jako Harriet, medium; Danny DeVito jako Bruce, profesor historii w college’u; a także Jamie Lee Curtis jako Madame Leota, Winona Ryder, Dan Levy, Hasan Minhaj i Jared Leto jako Alistair Crump/Hatbox Ghost.

„Jako wieloletni fan atrakcji Haunted Mansion, nie mogę się doczekać, by podzielić się zwiastunem naszej nowej adaptacji filmowej z niesamowitą obsadą” — mówi reżyser Justin Simien. nieziemska przygoda zarówno dla nowych, jak i zagorzałych fanów! Nie mogę się doczekać, aż widzowie zobaczą na dużym ekranie tę kultową atrakcję Disneya”.

Simien będzie pracował na podstawie scenariusza Katie Dippold. Producentami Haunted Mansion są Dan Lin i Jonathan Eirich, a producentami wykonawczymi są Nick Reynolds i Tom Peitzman.

Haunted Mansion ma zostać wydany w Stanach Zjednoczonych 28 lipca 2023 roku przez Walt Disney Studios.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *