Jak zauważył The Hollywood Reporter, wiadomości dotyczące roli aktora Halle Bailey jako Ariel w remake’u Małej Syrenki Disneya (niezależnie od tego, czy są to wiadomości z obsady, czy specjalny zwiastun) konsekwentnie pozostawiają fanów do dyskusji. Jednak reakcja na obsadę Baileya w remake’u Disneya nie zawsze jest pozytywna, a ogłoszenia dotyczące roli Baileya w remake’u klasycznego filmu Disneya spotkały się z poważnymi rasistowskimi reakcjami, co według aktora nie jest zaskoczeniem. Rozmawiając z The Face na temat ich najnowszej historii z okładki, Bailey zastanawiała się nad rolą w nadchodzącym filmie Mała Syrenka i negatywnymi reakcjami na jej obsadę.

Zastanawiając się nad rolą Disneya, Bailey powiedział: „Czułem, że Bóg układa tematy w moim życiu z tą postacią. Ariel tęskni za czymś więcej. Jeszcze nie do końca wie, co to jest, ale musi być odważna, by znaleźć to na własną rękę. Będąc z dala od wszystkich po raz pierwszy w życiu, naprawdę pokochałem te motywy, wiedząc, że strach i przepychanie się przez to jest w porządku.

Halle Bailey powiedziała, że ​​film zawierał elementy tożsamości aktora w nowej Arielce.

Filmowe studia Walta Disneya

Gwiazda opowiedziała również o tym, jak remake Disneya włączył elementy tożsamości aktora do nowej Arielki. Powiedziała: „Jako czarna kobieta, włosy są duchowe, zwłaszcza loc. To było naprawdę fajne, że zrobili Ariel moją wersję z moimi loc. Czuję, że i tak byłyby to włosy syreny”.

Jednak pomimo pozytywów w jej doświadczeniu w graniu jednej z kultowych postaci Disneya, Bailey musiała również poradzić sobie z rasistowską reakcją, która pojawiła się, gdy zapewniła sobie tę rolę. Ale według gwiazdy Grownish, negatywne reakcje na jej obsadę nie zaskoczyły Bailey.

Powiedziała: „Jako osoba czarnoskóra po prostu tego oczekujesz i to już nie jest szok. Wiem, że ludzie mówią:„ Tu nie chodzi o rasę ”. Ale teraz, kiedy nią jestem… Ludzie nie rozumieją, że kiedy jesteś czarny, istnieje cała inna społeczność. To bardzo ważne, abyśmy widzieli siebie.

Czytaj także  Star Wars: Rogue Squadron Reportedly Canceled Due to Wonder Woman Director Patty Jenkins

Bailey dodatkowo stwierdziła, że ​​​​dziękuje swojej siostrze, Chlöe Bailey i Beyoncé (którą nazwała B) za ich rady dotyczące radzenia sobie z rasizmem. Powiedziała: „Kiedy [Chlöe and I] po raz pierwszy podpisał kontrakt z Parkwood, B zawsze mówił: „Nigdy nie czytam swoich komentarzy. Nigdy nie czytaj komentarzy. Szczerze mówiąc, kiedy pojawił się zwiastun, byłem na D23 Expo [the biggest Disney fan event] i byłem taki szczęśliwy. Nie widziałem żadnej negatywności”.

Gwiazda zakończyła wywiad, mówiąc: „Chcę po prostu kontynuować leczenie poprzez moją sztukę. Każdy projekt, który wykonałem, nauczył mnie czegoś o sobie, dał mi coś, z czego mogę żyć. Jeśli ktoś może zabrać coś jakiejkolwiek postaci Gram, tylko to się dla mnie liczy”.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *