Lucasfilm

Czterominutowa, ręcznie rysowana animacja z filmu Lucas i Studio Ghibli została niedawno wydana na Disney+. Jedna z najsłodszych postaci z uniwersum Gwiezdnych Wojen, Grogu, często znana jako Baby Yoda, powróciła po tym, jak ostatnio widziano ją w finale sezonu Księgi Boby Fetta.

Film wyreżyserowany przez Katsuyę Kondo łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów, włączając w to Grogu z The Mandalorian oraz antropomorficzne króliczki z pyłu węglowego z wielokrotnie nagradzanego Spirited Away. Po serialu telewizyjnym Star Wars: Vision zaangażowanie Disneya we współpracę z innymi studiami nie było dla wielu zaskoczeniem po nawiązaniu współpracy z siedmioma japońskimi studiami animacji, aby połączyć ich unikalne spojrzenie na świat Gwiezdnych Wojen poprzez serię filmów krótkometrażowych.

Wielu było zaskoczonych zapowiedzią filmu. Wideo z logo Lucasfilm i Ghibli zostało najpierw opublikowane na Twitterze przez Studio Ghibli, a następnie zdjęcie figurki Grogu. Wywołało to wiele dyskusji na temat tego, o czym może być program. Fani chcieli więcej po późniejszym tweecie Disneya, który właśnie potwierdził tytuł serialu.

Disney daje fanom prezenty z okazji rocznicy Mandalorian

Mandalorianin Lucasfilm

12 listopada przypada trzecia rocznica The Mandalorian. Kiedy został wydany w 2019 roku, The Mandalorian był jednym z najważniejszych osiągnięć Disneya. Pojawienie się Baby Yody sprawiło, że większość fanów ponownie zakochała się w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Udało mu się również przyciągnąć tłum, który nigdy wcześniej nie wykazywał zainteresowania serią, i stał się ulubieńcem fanów. Relacja ojciec-syn między Grogu i Din Djarinem (Pedro Pascal) była fundamentalna dla wszystkiego.

Drugi sezon The Mandalorian zakończył się na klifie, kiedy Din i Grogu zostali rozdzieleni, aby Grogu mógł przejść szkolenie Jedi. Fani zastanawiali się, co stanie się z duetem po ich ponownym spotkaniu w The Book of Boba Fett. Aby upamiętnić ten szczególny dzień, Disney udostępnił fanom zupełnie nowy krótkometrażowy film animowany z udziałem Grogu.

Czytaj także  National Treasure: Edge of History Teases More to Come from Nicolas Cage's Ben Gates

Premiera trzeciego sezonu Mandalorianina zaplanowana jest na luty 2023 r. Zwiastun, który został wydany we wrześniu na D23 Expo, sugerował, że Din nie był już Mandalorianinem i opisał tę parę jako „klan dwojga”. Szczegóły 3 sezonu Mandalorian były głównie utrzymywane w tajemnicy, ale istnieje sugestia, że ​​będzie on podążał za postacią Pedro Pascala na ścieżce do odkupienia.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *