STXfilms/Quercus Books/Amazon Prime Video

Reżyser Guy Ritchie zatrudnił kilka dobrze znanych nazwisk do swojego nadchodzącego szpiegowskiego filmu akcji The Ministry of Ungentlemanly Warfare. Film o II wojnie światowej, który miał być prowadzony przez gwiazdę Człowieka ze stali, Henry’ego Cavilla i Eizę González z Baby Driver, dodał teraz takich aktorów jak Alan Ritchson (Fast X, Reacher), Henry Golding (Bajecznie bogaci Azjaci, Dżentelmeni), Henrique Zaga (Beyond The Universe), Alex Pettyfer (Magic Mike, The Infernal Machine) i Cary Elwes (Operacja Fortune: Ruse de Guerre, Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One).

Ale to nie wszystko, według raportu Deadline, Hero Fiennes Tiffin (Harry Potter i Książę Półkrwi, Kobieta Król), Babs Olusanmokun (Dune, Star Trek: Strange New Worlds) i Til Schweiger (Bękarty wojny, Atomic Blonde) również dołączy do Cavill i González, którzy próbują powstrzymać wojnę.

Wyreżyserowany przez Sherlocka Holmesa i filmowca The Gentlemen, Guya Ritchiego, napisany przez Ritchiego i Arasha Amela, oparty na książce o tym samym tytule autorstwa korespondenta wojennego i historyka wojskowości Damiena Lewisa, The Ministry of Ungentlemanly Warfare będzie inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Projekt będzie zgodny ze strategiami II wojny światowej opracowanymi przez premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla oraz twórcę i autora Jamesa Bonda, Iana Fleminga.

„Niekonwencjonalne i całkowicie „niedżentelmeńskie” techniki walki tajnego oddziału przeciwko nazistom pomogły zmienić bieg wojny i po części dały początek nowoczesnej jednostce Black Ops” — czytamy w streszczeniu Ministerstwa Niedżentelmeńskiej Wojny.

Ministerstwu Niedżentelmeńskiej Wojny nie podano jeszcze daty premiery, ale ujawniono, że Ritchie rozpocznie zdjęcia do projektu w Turcji za dwa tygodnie.

Guy Ritchie jako pierwszy zapozna się z nowoczesną wojną w The Covenant

przymierze-Gyllenhaal studia MGM

Zanim cofnie widzów w czasie do II wojny światowej, reżyser Guy Ritchie najpierw przyjrzy się współczesnej wojnie w The Covenant. Współautorem scenariusza, współproducentem i reżyserem Guy Ritchie, The Covenant koncentruje się na Jake’u Gyllenhaalu jako sierżancie Johnie Kinleyu, który podczas swojej ostatniej misji w Afganistanie współpracuje z miejscowym tłumaczem Ahmedem – człowiekiem z osobistą misją swojego własny. Po kontuzji Ahmed ryzykuje własne życie, by przeprowadzić Johna przez wiele mil wyczerpującego terenu w bezpieczne miejsce. Wracając do domu i zmagając się z amnezją, John wkrótce przypomina sobie człowieka, który poświęcił tak wiele, aby uchronić go przed niebezpieczeństwem. Odkrywając, że Ahmed ma kłopoty, postanawia wrócić do strefy działań wojennych i wyruszyć z jednoosobową misją uratowania człowieka, który uratował mu życie.

Czytaj także  Magnolia Films Snags Little Richard Documentary Following Sundance Premiere

W The Covenant występują Dar Salim (Gra o tron, Czarny krab), Alexander Ludwig (Wikingowie, Bad Boys for Life), Antony Starr (The Boys), Jason Wong (The Gentlemen), Bobby Schofield (Morze Czarne, SAS Rogue Heroes), Sean Sagar (The Gentlemen, Fate: The Winx Saga), Sina Parvaneh (Holy Spider), Emily Beecham (1899, Daphne), Cyrus Khodaveisi (Miłość od drugiego wejrzenia) i Christian Ochoa (Pitch, Agents of SHIELD) obok Gyllenhaala.

The Covenant ma zostać wydany w Stanach Zjednoczonych 21 kwietnia 2023 roku przez United Artists Releasing i ma zadebiutować na arenie międzynarodowej dzięki uprzejmości Prime Video.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *