Wygląda na to, że weteran filmowy Guillermo del Toro będzie pierwszym w kolejce do obejrzenia reżyserskiego debiutu gwiazdy muzyki pop Taylor Swift. Niedawno ogłoszono, że Swift pisze oryginalny scenariusz z planami wyreżyserowania filmu dla Searchlight Pictures. Nie ujawniono jeszcze wielu szczegółów na temat projektu, ale będzie to pierwszy film fabularny wyreżyserowany przez utalentowaną piosenkarkę. Swift wcześniej reżyserowała filmy krótkometrażowe, aby zająć się kręceniem filmów, zanim podpisała umowę z Searchlight na projekt pełnometrażowy.

„Taylor jest artystką i gawędziarką, która zdarza się raz na pokolenie” — napisali w oświadczeniu prezesi Searchlight, David Greenbaum i Matthew Greenfield. „Współpraca z nią to prawdziwa radość i przywilej, gdy wyrusza w tę ekscytującą i nową twórczą podróż ”.

Teraz szanowany filmowiec zaoferował swoje poparcie dla Swift w jej nadchodzącej pracy w filmach. Guillermo del Toro wypowiedział się na ten temat w nowym wywiadzie dla W Magazine. Podzielił się swoimi przemyśleniami na temat potencjału Swift, czując, że już pokazała się jako „niesamowicie elokwentna”. Del Toro mówi również, że dał jej książkę, która częściowo zainspirowała go do stworzenia Labiryntu Fauna, ponieważ obaj dzielą miłość do fantazji i baśni.

„Jest bardzo utalentowaną reżyserką, jest niezwykle elokwentna i głęboka w tym, co próbuje zrobić – i co zrobi” – powiedział szef Gabinetu Osobliwości Guillermo del Toro. „Bardzo ją podziwiam; odbyliśmy jedną z najbardziej stymulujących i satysfakcjonujących rozmów. Mamy wiele, wiele wspólnych zainteresowań. A jej zainteresowanie baśnią i mitem oraz pochodzeniem baśni jest dość głębokie. Dałem jej więc kilka książek, które Pomyślałem, że będzie dla niej interesująca – wśród nich bardzo ważna książka, która była dla mnie przydatna przy tworzeniu Labiryntu Fauna, zatytułowana The Science of Fairy Tales, która kodyfikuje i mówi o baśniach.

Czytaj także  Jason Blum i James Wan rozmawiają o fuzji firm

Taylor Swift ma doświadczenie w kręceniu filmów

Taylor Swift piosenkarka Zdjęcia Warner Bros

Praca filmowa Swifta obejmuje pisanie i reżyserowanie All Too Well: The Short Film. Po tym, jak zainteresowała się staniem za kamerą, spędzając tyle czasu na kręceniu teledysków, Taylor stwierdziła, że ​​lubi pracować nad filmami krótkometrażowymi, a wcześniej drażniła się w wywiadzie dla Variety, że planuje zająć się reżyserowaniem filmów pełnometrażowych.

„Fantastycznie byłoby napisać i wyreżyserować coś… fabularnego” — wyjaśnił Swift. „Nie wydaje mi się, żeby był większy pod względem skali. Uwielbiałem kręcić film, który był tak intymny”.

Być może wyjaśniając, dlaczego obecnie nic nie wiemy o debiucie reżyserskim Swifta, piosenkarz dodał: „Jestem naprawdę tajnym agentem, jeśli chodzi o ludzi, którzy nie dowiadują się, co robimy. Wszystko było [discussed using] słowa kodowe. Jestem taki dziwny.”

Film krótkometrażowy, który zgromadził 80 milionów wyświetleń na YouTube, można obejrzeć poniżej.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *