Zwiastun The Mean One został wydany i wydaje się wystarczająco znajomy. Widzimy górę, prawdopodobnie Mount Crumpit, zanim przejdziemy do Młodej Cindy Sam-Wiesz-Kto (Saphina Chanadet), która schodzi na dół, by znaleźć fałszywego Świętego Mikołaja (David Howard Thornton) z zielonym futrem w swoim domu. Po zapytaniu intruza „Dlaczego Święty Mikołaj, dlaczego”, klepie ją po głowie, ale nie daje jej pić i wysyła ją do łóżka.

Święty Mikołaj brutalnie morduje jej matkę na jej oczach. Dwadzieścia lat później, po tym, jak dorosła już Cindy (Krystle Martin) wraca do Newville, aby uzyskać zamknięcie, zabija również jej ojca na jej oczach. Po tym, Mean One uwalnia zupełnie nowe rządy terroru, które grożą zniszczeniem Bożego Narodzenia. Następnie Cindy decyduje, że nie będzie już ofiarą i przysięga „upiec tę bestię”.

Zwiastun, który miał swoją premierę w Entertainment Weekly, zawiera jeszcze kilka nawiązań do materiału źródłowego autorstwa Dr. Seussa, a także innych wersji. Jest postać, która mówi o tym, że podczas gdy ludzie w Newville bardzo lubili Boże Narodzenie, Wredny, który mieszkał na północ od Newville, nie – przed wręczeniem Cindy rysunku Wrednego, który wygląda bardzo podobnie do Grincha granego przez Jima Carreya.

Jak filmowcy mogą stworzyć wrednego?

W jaki sposób filmowcy byli w stanie zrobić to wszystko bez pozwu? Jak wcześniej zauważyła Fangoria, chociaż prawa autorskie mogą być trudne, twórcom zezwala się na wyjątki dotyczące satyry. Zwiastun wyraźnie to podkreśla, nazywając film „Parodią świątecznego horroru”, podobnie jak to oficjalne streszczenie filmu:

„W nowej, zuchwałej parodii The Mean One (David Howard Thornton) jest włochatym, zielonoskórym zrzędą w stroju Świętego Mikołaja, żyjącym na górze wysoko nad miastem Newville i gardzącym okresem świątecznym. Młoda Cindy You-Know- Who (Krystle Martin), którego rodzice zostali zmasakrowani przez Wrednego dwadzieścia świąt wcześniej, wraca do miasta, by szukać zamknięcia… cel – schwytanie i zabicie potwora”.

Czytaj także  Victor Garber Thinks Jack Dying in Titanic is the Most Plausible Ending

To inne podejście niż Kubuś Puchatek: Krew i miód, w którym również postać ukochanego dziecka zamieniła się w brutalnego, slasherowego złoczyńcę. Poza tym reżyser Rhys Frake-Waterfield mógł sobie z tym poradzić, używając oryginalnych wersji postaci AA Milnera, które weszły do ​​​​domeny publicznej. Filmowcy nie mogą korzystać z wersji Disneya, która nadal jest chroniona prawami autorskimi.

The Mean One ma trafić do kin 9 grudnia. Film wyreżyserował Steven LaMorte, a scenarzystami byli Finn i Flip Kobler. Oprócz Thorntona i Martina w obsadzie filmu znaleźli się Chase Mullins, John Bigham, Erik Baker, Flip Kobler i Amy Schumacher. Poza tym Schumacher, LaMorte i Martine Melloul są również producentami, a Jordan Rosner, Gato Scatena i Zach Stampone są producentami wykonawczymi.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *