Nie jest tajemnicą, że Goku jest niesamowicie potężną postacią w Dragon Ball, której umiejętności obejmują walkę, wybuchy ki i zdolność adaptacji w walce – ale jego debiut faktycznie ujawnia jedną szczególnie szokującą umiejętność w arsenale Goku, a Dragon Ball GT to potwierdza.

Goku po raz pierwszy pojawił się w pierwszym rozdziale Dragon Ball autorstwa Akiry Toriyamy jako samotne dziecko (z małpim ogonem) wędrujące po lesie w poszukiwaniu pożywienia. Jednak wkrótce Goku spotkał Bulmę, która natknęła się na Goku w jej poszukiwaniu Smoczych Kul, ponieważ Goku miał jedną w swoim posiadaniu. Ponieważ dziadek Goku niedawno zmarł i był całkiem sam, Goku zgodził się towarzyszyć Bulmie w jej wyprawie dookoła świata w poszukiwaniu Smoczych Kul – i tym samym seria oficjalnie się rozpoczęła. Jednak między wierszami tego pierwszego rozdziału ukryta była największa umiejętność Goku, chociaż dopiero w Dragon Ball GT umiejętność ta stała się oczywista.

W Dragon Ball GT sezon 1, odcinek 24 (napisany przez Atsushi Maekawę, wyreżyserowany przez Osamu Kasai, wyprodukowany przez Toei Animation), Goku, Pan i Trunks właśnie uratowali chłopca, który został uwięziony w zepsutym statku kosmicznym, który pędził w kierunku pobliskie słońce. Wojownicy Z przywieźli chłopca na planetę, która była najbardziej zaawansowaną medycznie w galaktyce, i kiedy był leczony, wojownicy Z wędrowali po okolicy, aż zaczęli odczuwać głód. Goku odmówił jedzenia w stołówce szpitalnej, ponieważ był przekonany, że lekarz wbije mu igłę, gdy nie będzie patrzył. To był irracjonalny strach, ale jeden Goku trzymał się przez większość odcinka. Więc Z-Fighters postanowili znaleźć własne jedzenie i udali się do pobliskiego zbiornika wodnego, aby złapać trochę ryb do jedzenia. Podczas gdy Trunks był w stanie zabić parę, Goku złapał hordy ryb, nawet nie próbując – coś, co przypominało jego pierwsze pojawienie się.

Czytaj także  Ditto's Most Iconic Feature Came From the Pokémon Anime Not the Games

Sekretna umiejętność Goku Dragon Ball to nie walka, to łowienie ryb

Sekretną umiejętnością Goku jest łowienie ryb.

W pierwszym rozdziale Dragon Ball, gdy Goku błąka się po lesie w poszukiwaniu pożywienia, decyduje, że najlepiej będzie łowić ryby – i łapie potworną rybę już za pierwszym podejściem. Czytając ten pierwszy rozdział, nie można od razu rozpoznać, jak dobry jest Goku w łowieniu ryb tylko po tym jednym sukcesie. Jasne, to było imponujące, ale osiągnięcie jest natychmiast przyćmione wezwaniem do przygody, które Goku otrzymuje dzięki uprzejmości Bulmy i jej misji odnalezienia Smoczych Kul. Jednak kiedy Goku okazuje się niesamowity w łowieniu w tym odcinku GT, nie można nie być zszokowanym samą liczbą ryb, które jest w stanie złowić przy tak niewielkim wysiłku, zanim przypomni sobie, że nie powinno to być szokiem w ogóle, bo Goku od samego początku pokazał fanom, że jest niesamowitym wędkarzem.

Zanim Goku uniknął pierwszego planetarnego zagrożenia, powstrzymał pierwszego złoczyńcę, a nawet zadał pierwszy cios, okazał się świetny w łowieniu ryb – tajnej umiejętności Dragon Ball, która została wprowadzona w pierwszym rozdziale serii i uwypuklona wiele lat później w Dragon Ball Piłka GT.

Więcej: Jak Goku i Frieza przypadkowo stworzyli najbardziej śmiercionośny atak Dragon Ball

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *