Goku z Dragon Ball kontra tytułowy bohater Naruto to klasyczny pojedynek shounen, co do którego fani są zgodni, zawsze mocno przechyla się na korzyść Goku, w zależności od wersji używanych postaci. Jedną z najpopularniejszych bitew fanów jest pomysł walki Goku i Naruto bez użycia jakichkolwiek nadprzyrodzonych mocy, w tym ki czy czakry. Jeśli chodzi o to, kto właściwie wygrałby taką walkę – Goku bierze ją za każdym razem.

Czasami nawet entuzjaści Dragon Ball zapominają, jak absurdalnie silny był Goku jako dziecko, ponieważ fani serii nierzadko oglądają Dragon Ball Z. Nawet we wczesnych rozdziałach Dragon Ball Goku przeżywa strzał z bliskiej odległości w twarz, przejechanie przez samochód i przebicie przez kamienne filary, które zmiażdżyłyby kości każdego normalnego człowieka. Chociaż jego nadludzka wytrzymałość może być głównym czynnikiem w bitwie bez mocy, nie wiadomo na pewno, czy ten poziom wytrzymałości jest naturalny dla Saiyan, czy też był wynikiem jego treningu w dzieciństwie z dziadkiem Gohanem. Goku wie nawet, jak używać technik punktowych, jak pokazano, kiedy znokautuje króla Chappę podczas 23. Światowego Turnieju Sztuk Walki. Nawet dając Naruto korzyść z wątpliwości, usuwając podstawowy poziom wytrzymałości Goku, ich podstawowe umiejętności sztuk walki nie są szczególnie bliskie.

Goku wynalazł nową formę sztuk walki

Kiedy Goku trenuje z panem Popo, uczy się wyczuwać drobne ruchy powietrza, gdy wróg porusza się wokół niego, co pozwala mu walczyć całkowicie na ślepo, nawet bez użycia ki. Kilka postaci potwierdziło fakt, że kiedy ruch jest używany przeciwko Goku, prawie nigdy nie zadziała za drugim razem. Goku jest w stanie natychmiast nauczyć się technik sztuk walki po zobaczeniu ich tylko raz, takich jak Ośmioręka Technika Króla Chappy, a nawet kultowa Kamehameha. Goku wynalazł zupełnie nowe style walki na miejscu, na przykład kiedy stworzył Pięść Wściekłego Psa podczas walki z Jackie Chunem. Podczas gdy jego sztuki walki prawdopodobnie nigdy nie są przedstawiane tak płynnie jak Naruto, jeśli chodzi o bitwy na ekranie, długa kadencja Goku jako artysty sztuk walki ma znacznie więcej osiągnięć i wyróżnień.

Czytaj także  Pokémon's Anime Confirms Ash's Dad Exists... With One Cruel Twist

Pięść Goku Wściekłego Psa

Naruto ma sporo własnych imponujących pokazów, takich jak pukanie dorosłych dorosłych, nawet jako dziecko. Wykazano również, że jest w stanie użyć stylu sztuk walki podobnego do Wing Chun przeciwko obcemu wrogowi Momoshiki. Pomimo tego, wszystkie najbardziej imponujące zdolności Naruto pochodzą z niszczycielskiej i sensorycznej mocy, jaką zapewnia mu użycie czakry. Nawet z jego treningiem jako ninja byłoby niezwykle trudno argumentować, że mógłby pokonać kogoś tak dobrze zorientowanego w sztukach walki jak Goku.

Podczas gdy Naruto może mieć długą drogę do przebycia, zanim jego umiejętności dogonią takich jak Goku, nadzieja nie jest stracona, ponieważ wciąż może być w stanie zademonstrować niesamowite umiejętności przed końcem Boruto i Dragon Ball. Najprawdopodobniej te dwie postacie wolałyby związać się jedzeniem niż wymienić złamane kości na ringu, ale gdyby kiedykolwiek do tego doszło, Goku pokonałby Naruto i nawet nie byłoby blisko.

Więcej: Czy Naruto ukradł jedną z najlepszych scen walki z Cowboy Bebop?

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *