Dwóch największych wojowników w historii Dragon Ball to Goku i Vegeta, a głównym tego powodem są ich coraz potężniejsze transformacje w całej serii – a jedna z tych transformacji wyróżnia się spośród innych jako prawdopodobnie najsilniejsza, a jednocześnie bezsprzecznie najdziwniejsza .

Goku i Vegeta rozpoczęli swój związek jako zagorzali wrogowie, ponieważ Vegeta był złoczyńcą, który najechał Ziemię z zamiarem zniszczenia wszelkiego życia na planecie, a następnie sprzedania pustego świata temu, kto zaoferuje najwyższą cenę. Kiedy Goku próbował go powstrzymać, Vegeta faktycznie udowodnił swoją wyższość i pokonał Goku w walce jeden na jednego. Jednak inni Z-Fighters wykorzystali swoje połączone wysiłki i pokonali Vegetę, prawie go zabijając. Vegeta nie został sojusznikiem Z-Fighters, dopóki nie dołączył do nich, by walczyć z Friezą na Planecie Namek. Po tym kluczowym momencie w życiu Vegety, powoli zaczął coraz bardziej sprzymierzać się z Z-Fighters, cały czas powtarzając sobie, że robi to, aby mieć oko na Goku. Podczas sagi Frieza Goku przewyższył poprzednio przewyższającego Vegetę, dokonując transformacji w Super Saiyanina. Po tym, jak Vegeta był świadkiem pokazu mocy Goku, przysiągł, że nigdy więcej nie pozwoli Goku być silniejszym od niego – co doprowadziło do produktywnej rywalizacji, która doprowadziła obu wojowników do osiągnięcia niezwykle potężnych przemian.

W 505 rozdziale Dragon Ball autorstwa Akiry Toriyamy, Goku i Vegeta są w środku bitwy z Majin Buu, ale nie osobno. W poprzednim rozdziale Goku znalazł się w świecie Kais, podczas gdy Gohan tam trenował. Tam Stary Kai dał Goku swoje kolczyki Potara, które – jeśli są noszone przez dwie osoby, a każda osoba nosi jedną na przeciwległym uchu – pozwalają tym dwóm ludziom połączyć się w jedną ultrapotężną osobę. Po tym, jak Goku wrócił na Ziemię z kolczykami, szybko spotkał się z Vegetą (który został tymczasowo wskrzeszony po wcześniejszej śmierci w walce z Buu) i dał mu jeden z kolczyków. Gdy każdy wojownik miał kolczyk Potara na uchu, połączyli się, by stać się kultowym Vegito – chociaż ich transformacja na tym się nie skończyła.

Czytaj także  Ash & Pikachu's Retirement Proves Digimon Was Always Better Than Pokémon

Majin Buu zmienił Vegito w czekoladę, co sprawiło, że Vegito stał się silniejszy

Najdziwniejsza forma Goku i Vegety jest ich najsilniejsza.

Majin Buu ma tę dziwną zdolność przekształcania ludzi w jedzenie, w szczególności w czekoladę i ciastka – i chociaż normalnie oznaczałoby to ich śmierć, w tym przypadku tak nie było. Buu zamienił Vegito w czekoladową kulę, a potem ta czekoladowa kula zaczęła latać, po czym brutalnie zaatakowała Buu. Czekoladowy Vegito przeszył Buu jak kula, wycinając dziury w jego ramionach, tułowiu i głowie, całkowicie rozmontowując go jeden „strzał” na raz. Buu nie mógł nawet zrobić nic, by powstrzymać Chocolate-Vegito, ponieważ był za mały, by się przed nim bronić. Więc Vegito nie tylko nie odniósł obrażeń jako kawałek czekolady, ale także zadał ogromne obrażenia Buu. W rzeczywistości Chocolate-Vegito był tak zabójczy, że Buu przekształcił go z powrotem w zwykłego Vegito, pokazując, że Buu wolałby walczyć z oryginałem niż wersją czekoladową.

W tym momencie w Dragon Ball Z Vegito jest prawdopodobnie najpotężniejszą istotą we wszechświecie. Gdyby Vegito przetrwał trochę dłużej przeciwko Buu, zanim czas Goku i Vegety dobiegłby końca, byłby w stanie pokonać Buu (jak wielokrotnie stwierdzono w całej mandze). Tak więc, jeśli Buu zdecydował się walczyć z najsilniejszym wojownikiem, z jakim kiedykolwiek walczył, a nie z tym samym wojownikiem, ale w postaci czekoladowej kulki, wydaje się całkiem jasne, że Chocolate-Vegito była bardziej śmiercionośną wersją – udowadniając, że Goku i Vegeta najdziwniejsza transformacja Dragon Ball ( ponieważ bycie żywą czekoladową kulą jest zdecydowanie dziwne) jest również ich najsilniejszą stroną.

Dalej: Pierwsza walka Goku z Vegetą jest przeciwieństwem tego, czego oczekiwaliby fani

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *