W ustalonym kanonie Dragon Ball, androidy wielokrotnie udowodniły, że potrafią dorównać nawet najsilniejszym organicznym wojownikom, ale Goku ujawnia sekret pokonania dowolnego Androida, bez względu na to, jak silny jest.

Androidy zostały po raz pierwszy wprowadzone we wczesnych dniach klasycznego Dragon Ball, ponieważ zostały stworzone i wykorzystane przez faszystowską Armię Czerwonej Wstążki. Niektóre z oryginałów obejmowały Major Metallitron i Android 8, które później zostały zastąpione przez Androida 17 i 18 w Dragon Ball Z. Z każdym kolejnym modelem androidy rosły w siłę. Na przykład Metallitron był silniejszy niż najsilniejszy żyjący człowiek na Ziemi, a potem Goku walczył z nim i pokazał światu, jak wygląda prawdziwa moc. Tak więc pojawiły się Androidy 17 i 18, które były tak potężne, jak Goku w swojej podstawowej formie w tamtym czasie. Po tym, jak wszystkie Androidy z ery klasycznej i Z pojawiły się i odeszły, nadszedł czas, aby przedstawić te z Dragon Ball GT – i pozostały one wierne trendowi zwiększania poziomów mocy. Machine Mutants (obce androidy), takie jak Sigma Force, Lord Luud i General Rilldo, okazali się najsilniejszymi sztucznymi formami życia, z jakimi Z-Fighters mieli do czynienia do tego momentu. Jednak za każdym razem bezbłędnie Goku pokonywał ich wszystkich dokładnie w ten sam sposób.

W Dragon Ball GT sezon 1, odcinek 18 (napisany przez Masashiego Kubotę, wyreżyserowany przez Osamu Kasai, wyprodukowany przez Toei Animation), Goku, Trunks i Pan są na planecie, która została w pełni zasymilowana przez Machine Mutants. Twórca Machine Mutants, dr Myuu, zwabił tam Z-Fighters, aby ukraść ich moc i użyć ich dla swoich androidów nowej generacji – a jego Sigma Force to Mutanty Machine, które wysłał, aby ich schwytać. Siły Sigma były najlepszymi z najlepszych pod względem wojowników z Androidem, a stały się jeszcze bardziej śmiercionośne, gdy ujawniono, że Siły Sigma miały dogłębną wiedzę na temat poziomu mocy i stylu walki Goku. Nie było ruchu, który mógłby wykonać Goku, ani formy, którą mógłby przyjąć, która zaskoczyłaby Siłę Sigma – to znaczy, dopóki nie było.

Czytaj także  Goku’s Dragon Ball Debut Revealed His Shocking Skill, & GT Confirms It

Goku ewoluuje podczas walki, na co androidy nie są przygotowane

Super Saiyan Goku niszczy Siłę Sigma.

Za każdym razem, gdy Goku walczył z wrogiem Androida w dowolnym momencie serii, zwykle mają o nim jakieś doświadczenie i zostali stworzeni, aby móc go zabić (z wyjątkiem androidów pierwszej generacji, takich jak Metallitron). Na przykład, kiedy dr Gero zaatakował miasto swoim Androidem 19, próbując zwabić Goku i Z-Fighters, Gero myślał, że zna zakres mocy Goku, ale nie miał pojęcia, że ​​Goku osiągnął formę znaną jako Super Saiyan – coś, na co byli żałośnie nieprzygotowani (co stało się jasne po brutalnym morderstwie 19-latka Vegety). Kiedy Goku walczył z Machine Mutants w GT, Sigma Force miała niewielką przewagę, ponieważ mieli aktualne informacje o Goku i odpowiednio się przygotowywali, ale nie byli przygotowani do walki z kimś, kto dosłownie staje się silniejszy podczas bitwy, i szybko załatwiono Sigma Force.

Nawet jeśli androidy są zaprogramowane tak, aby znały każdy ruch Goku i każdą formę, którą odblokował w przeszłości, nadal nie mogą go pokonać, ponieważ tak często osiąga nowe poziomy mocy, a nawet ewoluuje podczas walki – i to jest jedyny sposób, w jaki Goku jest w stanie pokonać każdego Androida Dragon Ball, bez względu na to, jak silny i przygotowany jest.

Więcej: Drugie zmartwychwstanie Goku było jego doskonałym zakończeniem, a dziadek Gohan to udowadnia

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *