Podczas gdy wydawało się, że Gohan został w tyle pod względem poziomu mocy w obecnej ciągłości Dragon Ball w Dragon Ball Super, film Dragon Ball Super: Super Hero całkowicie odwraca to pojęcie, pokazując, że Gohan jest prawdopodobnie najsilniejszym wojownikiem na Ziemi – i to nie był pierwszy raz.

W Dragon Ball Super: Super Hero, napisanym przez Akirę Toriyamę i wyreżyserowanym przez Tetsuro Kodamę, wojownicy-Z są atakowani, gdy Armia Czerwonej Wstążki ponownie powstała i zatrudniła doktora Hedo, wnuka doktora Gero – naukowca stojącego za stworzenie Cella i androidów – aby zbudować zupełnie nowe androidy, których Armia Czerwonej Wstążki może użyć do przejęcia władzy nad światem. Jednak zanim to się stało, Armia Czerwonej Wstążki musiała pozbyć się Z-Fighters, ponieważ byli znani z eliminowania kogokolwiek lub czegokolwiek, co zagrażało światu. W ramach tego wysiłku Armia Czerwonej Wstążki wybrała na cel dwie osoby: Piccolo i Gohana. Piccolo został wprost zaatakowany przez Androida Gamma 2, podczas gdy Armia Czerwonej Wstążki postanowiła porwać córkę Gohana, aby zmusić go do poddania się – i to był prawdopodobnie najgorszy błąd, jaki mogli popełnić. Po tym, jak Gohan użył swojej ugruntowanej siły, by rzucić Armię Czerwonej Wstęgi na kolana, Cell Max zostaje uwolniony z jego przechowalni i uwalnia moc, która mogłaby zrównać z ziemią cały świat. To podczas tej walki fani poznają najpotężniejszą transformację Gohana i prawdopodobnie najpotężniejszą transformację w całym Dragon Ball: Bestia Gohan.

W 409 rozdziale Dragon Ball, autorstwa Akiry Toriyamy, Cell Games są już w toku i nadeszła kolej Gohana na walkę z nikczemnym Cellem. Wcześniej w Dragon Ball Z Goku poddał się podczas walki z Cellem, aby dać Gohanowi szansę na użycie swojej nowo odkrytej mocy, aby go powstrzymać, ponieważ Goku był przekonany, że Gohan był najpotężniejszym wojownikiem, jakiego mieli – i to dotyczyło jego samego. Jednak jedynym sposobem, aby Gohan mógł odblokować tę moc, było napędzanie go oślepiającą wściekłością, a kiedy Gohan po raz pierwszy wszedł na ring, nie miał tego uczucia. Cell zdecydował więc, że wydobędzie na powierzchnię stłumioną wściekłość Gohana, grożąc przyjaciołom i rodzinie swoimi Cell Juniors – i jak pokazuje ten rozdział, to załatwiło sprawę.

Czytaj także  My Hero Academia's Most Undervalued Students Are Key to Winning the War

Ujawnienie Super Saiyan 2 Gohana było równie imponujące jak Beast Gohan

Gohan zawsze był najsilniejszy w Dragon Ball.

Po tym, jak Cell zagroził pozostałym wojownikom Z, Gohan odblokował Super Saiyanina 2 — transformację, której nikt wcześniej nie osiągnął, co czyni go najsilniejszym wojownikiem na planecie. Ten moment był ogromny, ponieważ był ostateczną zapłatą za coś, co było dokuczane przez lata, aż do tego momentu. Już we wczesnych latach Dragon Ball Z, Vegeta ujawnia, że ​​Saiyanie, którzy są po części ludźmi, mają potencjał, by stać się silniejsi niż pełnokrwiści Saiyanie. Podczas gdy Gohan zawsze imponował swoim wiekiem pod względem poziomu mocy i gotowości bojowej, nigdy nie zrobił niczego tak zdumiewającego – dopóki nie odblokował Super Saiyan 2 i zniszczył Cell w taki sam sposób, w jaki jego przyszłe ja odblokowałoby Bestię Gohan i zniszczyło Cell Max.

Istnieje wiele podobieństw między pierwszym prawdziwym pokazem niezrównanej siły Gohana a jego ostatnim, ale najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że Bestia Gohan nie był jedynym razem, kiedy był najpotężniejszym wojownikiem na Ziemi, jak udowodnił Gohan być najsilniejszym Dragon Ball na długo przed Dragon Ball Super.

Dalej: Ostateczny los Androida 17 został ujawniony na długo przed Dragon Ball Super

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *