Netflixa

Glass Onion to film, który przyniósł Netflixowi ogromną oglądalność, ale wydaje się, że przegapił ogromny potencjalny wynik kasowy, skupiając się na wyłączności transmisji strumieniowej innej niż bardzo ograniczona seria kinowa. To, jak wielkim hitem jest ten film, stało się jeszcze bardziej widoczne, a wyreżyserowana przez Riana Johnsona kontynuacja Knives Out stała się trzecim najczęściej oglądanym filmem w ciągu tygodnia we wszystkich dostępnych streamerach.

Po debiucie 23 grudnia na Netflix, Deadline poinformował, że Glass Onion zgromadził 2,2 miliarda obejrzanych minut w ciągu trzech dni, aby znaleźć się w pierwszej trójce filmów w ciągu jednego tygodnia, co mogłoby być jeszcze większe, gdyby film miał swoją premierę wcześniej w tygodniu. Niemniej jednak osiągnięcie to jest kolejnym imponującym kamieniem milowym dla Glass Onion, który stał się jednym z największych filmów Netflix w historii i plasuje go tuż za Hocus Pocus 2 i Wonder Woman 1984 na liście wszechczasów Nielsena.

Ponieważ Knives Out 3 jest już w fazie pisania i pojawia się więcej potencjalnych kontynuacji, przyszłość detektywa Daniela Craiga, Benoit Blanc, rysuje się w jasnych barwach. Po tym, jak udowodnił, że jest ogromnym ulubieńcem tłumów, nie wiadomo jeszcze, czy Netflix zdecyduje się zmienić strategię wydawania trzeciego filmu, ale na razie wygląda to na kolejną ofertę skoncentrowaną na transmisji strumieniowej.

Czy szklana cebula byłaby wielkim hitem kasowym?

szklana-cebula-daniel-craig-pokazany-social-jpg

Nie ma wątpliwości, że gdyby Glass Onion otrzymał pełną premierę kinową; z łatwością rzuciłby wyzwanie wielu największym filmom 2022 roku o miejsce przynajmniej w pierwszej dziesiątce. Jednak po otwarciu tylko w niewielkiej liczbie kin Glass Onion zarobił w krótkim okresie 15 milionów dolarów, co daje mu jeden z największe przychody na miejsce w roku.

Trudno dokładnie ocenić, jak dobrze poradziłby sobie Glass Onion, gdyby został wprowadzony do powszechnej dystrybucji na całym świecie. Najwyraźniej filmy Knives Out trafiły w gusta widzów, co jest dobrą wiadomością dla Netflix i wszystkich osób zaangażowanych w film. Dla Riana Johnsona zapewnił on scenarzyście i reżyserowi potencjalnie niekończącą się serię, a każda sprawa dla Blanc jest zupełnie nową historią z nowymi postaciami, nową obsadą i nowymi zwrotami akcji, aby utrzymać publiczność w napięciu. To jest coś, w czym zarówno Johnson, jak i Daniel Craig są bardziej niż szczęśliwi, mogąc nadal być częścią. Craig wcześniej skomentował:

Czytaj także  Kristen Stewart Named Next Jury President of Berlin Film Festival

„Jeśli będzie nadal je pisał, będę je nadal robił. To właśnie ułatwia, jest tak wspaniałym pisarzem, że mam to na stronie”.

W odpowiedzi Johnson dodał:

„Będę je robić aż do Daniela [Craig] blokuje mnie na swoim telefonie. Częścią zabawy z tymi rzeczami jest pomysł, że nie są one kontynuacjami, są to zupełnie nowe książki i zupełnie nowe historie. Dla mnie pomysł na następny — i postaram się pozostać w tym stanie podczas pisania — nie polega na próbie przebicia poprzedniego, tylko na próbie stworzenia czegoś, co nas zaskoczy i miejmy nadzieję, że zaskoczy publiczność, a tym samym zachwyci publiczność”.

Glass Onion i Knives Out są teraz przesyłane strumieniowo w serwisie Netflix.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *