Zdjęcia DreamWorks

Gwiazda Gladiatora i zdobywca Oscara, Russell Crowe, potwierdził, że nie zagra roli w nadchodzącej kontynuacji. Podczas gdy jego bohater, odważny wojownik Maximus Decimus Meridius, spotkał swój koniec w finale eposu o mieczu i sandałach z 2000 roku, wielu miało nadzieję, że Gladiator 2 znajdzie sposób na włączenie Crowe’a. Ale rozmawiając z Fitzy & Wippa Podcast, Crowe ujawnił, że nie ma planów wykorzystania Maximusa w tej historii.

„Tak, zjedliśmy kolację i rozmawialiśmy o tym i tak dalej. Więc mniej więcej wiem, jak kształtuje historię. Ale tak, jeśli pamiętasz, był młody dzieciak, który chciał pokonać Gladiatora, co prowadzi do” Nazywam się przemówienie. Więc ten dzieciak dorósł i jest teraz cesarzem. Nie wiem, co jeszcze dzieje się w tym momencie, więc taki jest pomysł. Więc to nie jest remake. I to nie jest bezpośrednia kontynuacja. To nie jest tak, jak dzień później, wiesz, 30 lat później czy coś takiego.

Po podzieleniu się rozczarowującymi wiadomościami, Crowe ujawnił, że był na bieżąco w sprawie historii Gladiatora, potwierdzając, że rzeczywiście będzie on podążał za Lucjuszem Verusem, granym w pierwszym filmie przez Spencera Treat Clarka, jakieś 30 lat po wydarzeniach z pierwszego Gladiator. Niestety, wygląda na to, że nie ma miejsca na odmłodzoną retrospekcję lub przewodnika duchowego, co pozwala Russellowi Crowe ponownie wcielić się w jedną z jego najbardziej kultowych ról.

Paul Mescal został obsadzony jako Lucjusz w Gladiatorze 2

meskal-gladiator BBC Studios/Universal Pictures

Wydany w 2000 roku i wyreżyserowany przez Ridleya Scotta, pierwszy Gladiator koncentruje się na Russellu Crowe jako rzymskim generale Maximusie Decimusie Meridiusie, który zostaje zdradzony, gdy Kommodus, ambitny syn cesarza, morduje swojego ojca i przejmuje tron. Sprowadzony do niewoli Maximus staje się gladiatorem, wznoszącym się w szeregach areny, by pomścić morderstwa swojej rodziny i cesarza. Gladiator odniósł ogromny sukces po premierze, zarabiając ponad 400 milionów dolarów na całym świecie i będąc nominowanym do 11 Oscarów, zdobywając nagrodę dla najlepszego filmu i najlepszego aktora dla Crowe’a.

Czytaj także  Steven Yeun Joins Marvel's Thunderbolts in a Significant Role

Gwiazda Aftersun i Normal People, Paul Mescal, został teraz obsadzony w roli starszego Lucjusza, a źródła twierdzą, że pomimo kilku mocnych przesłuchań niektórych bardzo wybitnych gwiazd, Mescal od samego początku powracał jako ulubieniec reżysera Ridleya Scotta.

Choć obecnie niepotwierdzone, krążyły plotki, że Gladiator 2 będzie podążał za Lucjuszem, gdy będzie szukał prawdy o swoim biologicznym ojcu, odkrywając, że w rzeczywistości jest on sekretnym synem Maximusa. Jeśli to prawda i pomimo tego, że nie pojawia się fizycznie, dziedzictwo Maximusa z pewnością odegra znaczącą rolę w Gladiatorze 2.

Ostateczny szkic scenariusza Gladiatora 2, który został napisany przez pisarza Top Gun: Maverick, Petera Craiga wraz ze Scottem, został podobno przekazany w listopadzie. Produkcja Gladiatora 2 podobno rozpocznie się już w maju 2023 roku. Jeśli chodzi o Russella Crowe’a, można go obecnie zobaczyć w thrillerze Poker Face, w którym aktor pisze, reżyseruje i gra główną rolę.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *