Zdjęcia DreamWorks

Długo oczekiwany Gladiator 2 to kontynuacja epickiego filmu Ridleya Scotta, która wreszcie jest w drodze, a data premiery wyznaczona jest na 22 listopada 2024 r. Deadline donosi, że Paul Mescal, którego przełomowy występ w Aftersun uczynił go powszechnie znanym , będzie prowadził film.

Prace nad filmem trwają już od jakiegoś czasu, a pierwsza wersja scenariusza została dostarczona w listopadzie ubiegłego roku. Od tego czasu Scott szukał najbardziej odpowiedniego aktora do zagrania w filmie, biorąc pod uwagę wiele znanych nazwisk, takich jak Richard Madden, Timothée Chalamet, Miles Teller i Austin Butler. Jednak ostatecznie to Mescal stał się najlepszym wyborem Scotta.

Po raz kolejny Scott wyreżyseruje kontynuację, a scenariusz napisze David Scarpa. Janty Yates i Arthur Max, którzy byli częścią oryginalnego filmu, powrócą odpowiednio jako kostiumograf i scenograf. Scott będzie również producentem, razem z Michaelem Prussem, Dougiem Wickiem i Lucy Fisher.

Dowiedzieliśmy się już, że premiera filmu zaplanowana jest na koniec 2024 roku, jest też potwierdzenie, że zdjęcia rozpoczną się w marcu tego roku. Podekscytowanie filmem wśród fanów rośnie od czasu premiery oryginalnego filmu, przez wielu uznawanego za jeden z najlepszych współczesnych filmów akcji wszechczasów. Mimo że data premiery jest jeszcze bardzo odległa, szum wokół filmu wciąż rośnie, a fani niecierpliwie odliczają dni do premiery.

Mescal dołącza do obsady jako Lucjusz

Paul Mescal w Bożych stworzeniach A24

Zamiast zastąpić Maximusa Russella Crowe’a, Mescal wcieli się w inną postać. W sequelu wcieli się w Lucjusza, syna Lucilli (w tej roli Connie Nielsen) i siostrzeńca Kommodusa Joaquina Phoenixa, syna rzymskiego przywódcy Marka Aureliusza. Jak pokazał oryginalny film, Maximus uratował Lucjusza i jego matkę, mszcząc się na własnej rodzinie, co wywarło trwały wpływ na chłopca.

Mescal otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara za rolę w Aftersun, a także nominację do nagrody Primetime Emmy za serial Normal People. Wystąpił także w zeszłorocznym filmie God’s Creatures, którego premiera odbyła się na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Czytaj także  David Harbor dokucza Violent Night Cinematic Universe, chce Pedro Pascala i Oscara Isaaca jako zajączka wielkanocnego i wróżkę zębuszkę

W wyniku obsadzenia Mescala w roli głównej i powrotu kluczowych członków oryginalnej ekipy filmowej, ta kontynuacja ma wszelkie zadatki na ekscytujące i epickie przeżycie.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *