Warner Bros.

Zmarł kanadyjski aktor George R. Robertson znany z Police Academy. Według nekrologu opublikowanego przez rodzinę, Robertson zmarł 29 stycznia w otoczeniu członków rodziny w Sunnybrook Health Sciences Center w Toronto w Kanadzie. Rodzina mówi również, że nabożeństwo żałobne zostanie uzdrowione w marcu. Robertson miał 89 lat.

George Ross Robertson urodził się 20 kwietnia 1933 roku w Brampton w Ontario. Karierę w show-biznesie rozpoczął od pracy na scenie, zanim pojawił się w 80 tytułach w filmie i telewizji. W swojej karierze Robertson pojawił się w trzech oddzielnych filmach, które były nominowane do nagrody dla najlepszego filmu. Obejmuje to lotnisko z lat 70., Normę Rae z 1979 r. i JFK z 1991 r. Aktor w szczególności zagrał Dicka Cheneya w miniserialu telewizyjnym The Path to 9/11, a także wystąpił gościnnie w The Twilight Zone. Robertson pojawił się także w filmach takich jak Dziecko Rosemary, Amator, Deceived, National Lampoon’s Senior Trip i Still Mine.

Byłaby to jego rola jako szefa (a później komisarza) Henry’ego Hursta w serii filmów Akademii Policyjnej. Zadebiutował rolą w pierwszym filmie, który ukazał się w 1984 roku. Robertson ponownie wcielił się w tę rolę w kolejnych pięciu sequelach, aż do Police Academy 6: City Under Siege w 1989 roku. Powtórzył tę rolę również w jednym z odcinków Akademii Policyjnej Program telewizyjny z lat 90. na CTV. W roli szefa policji Hursta Robertson był również znany z podróżowania po Kanadzie, aby rozmawiać z uczniami szkół średnich i ambasadorem UNICEF.

George R. Robertson miał udaną karierę

Obsada Akademii Policyjnej Warner Bros.

W ciągu 60 lat kariery Robertson zdobył w 1993 roku nagrodę Margaret Collier przyznawaną przez CBC dla najlepszego kanadyjskiego scenarzysty za pracę w filmie i telewizji. Otrzymał również 19. doroczną nagrodę Gemini dla Humanitarysty Roku w 2004 r. Było to wyrazem uznania dla jego „niezwykłego współczucia i zaangażowania społecznego (które wywarło) ogromny wpływ na życie dzieci w Kanadzie i na całym świecie. ” Za swoją pracę jako ambasador UNICEF otrzymał także nagrodę Danny Kaye UNICEF Canada w 1990 roku.

Czytaj także  Eugene Levy Says It Got 'Tedious' Getting Recognized for American Pie

Z dala od show-biznesu aktor lubił malować, pisać i spędzać czas z rodziną. Wśród osób, które przeżyły Robertsona, jest jego żona od 61 lat, Adele George; córka Sarah Robertson; córka Ellen Robertson; wnuki Julia i William; oraz przyrodnie wnuki Ariel, Gabe, Maddie i Josh oraz wielu innych kochających krewnych. Nasze myśli kierują się do nich w tym bolesnym czasie. Niech spoczywa w pokoju, pamięć o nim żyje.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *