Galaxy International

Zmarł legendarny kaskader i ulubieniec gatunku horroru, George P. Wilbur. Weteran kaskaderów, który spędził cztery dekady w branży, w tym wprowadzenie do hollywoodzkiej galerii sław kaskaderów, Wilbur może być najbardziej znany ze swojej pracy w serii Halloween, grając zamaskowanego zabójcę Michaela Myersa w dwóch osobnych filmach. Aktor Michael Myers z Halloween H20, Christopher Durand, przekazał w Internecie wiadomość, że Wilbur zmarł w wieku 81 lat.

„George P. Wilbur zmarł zeszłej nocy” – napisał Durand na Facebooku. „George, byłeś aktem klasowym i bardzo kochanym. Będzie cię brakować. Spoczywaj w pokoju”.

Wilbur rozpoczął swoją karierę jako dodatkowy i kaskaderski dubler, służąc jako zastępca Johna Wayne’a na początku swojej kariery. Później był zaangażowany w ponad 100 filmów i programów telewizyjnych, wykonując zarówno kaskaderskie prace, jak i czasami występując w rolach przed kamerą. Niektóre filmy z udziałem Wilbura to Escape from the Planet of the Apes, Pennies from Heaven, Firestarter, The Running Man, Ghostbusters II i American Muscle. Występował także w znanych programach telewizyjnych, takich jak Mission: Impossible, The Six Million Dollar Man, Magnum, PI i Days of Our Lives.

George P. Wilbur dwukrotnie grał Michaela Myersa

Halloween 6 George'a P. Wilbura Filmy wymiarowe

Wilbur jest oczywiście szczególnie popularny wśród fanów horrorów jako jeden z nielicznych aktorów, którzy kiedykolwiek grali rolę Michaela Myersa w więcej niż jednym filmie. Zadebiutował jako zamaskowany zabójca w Halloween 4: Powrót Michaela Myersa, dzieląc tę ​​rolę z Tomem Morgą w filmie z 1988 roku. Wilbur wykonał kaskaderskie prace w Halloween 5: The Revenge of Michael Myers , chociaż Don Shanks przejął rolę Michaela w tym filmie. Wilbur wrócił pod maską na Halloween: The Curse of Michael Myers , chociaż dzielił tę rolę z A. Michaelem Lernerem, który grał Michaela w powtórkach.

Ze względu na swoją rolę w Halloween 4 Wilbur był również wspomniany w pamiętnym odcinku Family Guy z 2012 roku. Odcinek zatytułowany „Tom Tucker: The Man and His Dream” ujawnia, że ​​​​reporter telewizyjny Tom Tucker to potajemnie Wilbur. To bardzo ekscytuje Petera Griffina, który nazywa kontynuację „najwspanialszym filmem wszechczasów”. Z pomocą Petera odcinek śledzi Toma / George’a, gdy postanawia wznowić karierę aktorską. Rzeczywiste nagranie z Halloween 4 z udziałem Wilbura i Danielle Harris, która gra w nim, jest pokazane w odcinku.

Czytaj także  Michelle Yeoh Reveals What She Learned from Jamie Lee Curtis

Wśród ocalałych Wilbura jest córka Gena. W tej chwili nasze myśli są z nią i innymi bliskimi Wilbura. Spoczywaj w pokoju, George P. Wilbur, ponieważ twoja pamięć wciąż żyje. Dla fanów, którzy chcą ponownie odwiedzić jeden z najbardziej szanowanych występów Wilbura, mogą przesyłać strumieniowo Halloween 4: Powrót Michaela Myersa na Shudder.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *