Gabrielle Union nie jest tutaj dla krajów, które zakazują filmów z powodu ich treści LGBTQ +.

Chociaż nie było jeszcze żadnych zakazów w nadchodzącym Strange World Disneya – w którym Union wyraża głos mamy homoseksualnego nastolatka Ethana (Jaboukie Young-White) – nie byłby to bezprecedensowy ruch.

Filmy animowane z queerowymi postaciami w mniejszych rolach, takie jak Onward i Lightyear, zostały w ciągu ostatnich kilku lat publicznie zakazane w konserwatywnych krajach, takich jak Arabia Saudyjska, Katar i Rosja; queerowy główny bohater byłby praktycznie niespotykany.

Podczas gdy Union powiedział Yahoo! Entertainment, że będzie „absolutnie smutna”, jeśli Strange World spotka podobny los jak inne filmy animowane za granicą, jedyną rzeczą, jaką kraje osiągają dzięki cenzurze, jest wymazanie queerowych osób, które bardzo istnieją.

„…Wszystko, co robisz, to zaprzeczanie ludziom, że istniejemy. Po prostu zaprzeczasz rzeczywistości” – powiedziała aktorka, która jest także mamą transpłciowej nastolatki Zayi Wade.

Union mówi, że fani zawsze znajdują sposób na obejście cenzury: „Nigdy nie chcę zachęcać do piractwa, ale…”

Disneya

Pomimo jej wezwań do zaprzestania cenzury, Union wie, że Strange World prawdopodobnie nadal będzie podlegać zakazom w niektórych krajach. Chociaż aktorka daje do zrozumienia, że ​​(zwykle) nie jest zwolenniczką piractwa, zapewnia, że ​​widzowie dotknięci zakazami znajdą sposób na dostęp do zabronionych im mediów.

„To, czego nauczyłem się o Internecie, to to, że raz już tam jest, to już tam jest. Nigdy nie chcę zachęcać do piractwa, ale rozumiem, jak to działa! Ludzie, którzy chcą to zobaczyć, znajdą sposób” zaśmiała się.

„Im bardziej niektóre kraje starają się odmówić swoim obywatelom możliwości zobaczenia rzeczy, tym bardziej znajdą sposób”.

Pod koniec dnia aktorka Bring It On mówi, że jest „zaszczycona”, że może być częścią opowiadania historii kochającej się rodziny, podczas gdy cała fabuła nie jest historią „ujawniającą się”.

Czytaj także  Kate Winslet's Kids Told Her She Had to do Avatar: The Way of Water

„Uwielbiam to, że stworzyliśmy przestrzeń, w której możesz pokazać kochającą, serdeczną rodzinę, która tworzy wystarczająco dużo kochającej przestrzeni, aby każdy mógł wytyczyć własny kurs życia” – powiedział Union.

„Jestem absolutnie zaszczycony, że mogę być częścią opowiadania tej historii”.

Wyreżyserowany przez Dona Halla i Qui Nguyena, z udziałem Dennisa Quaida i Jake’a Gyllenhaala, Strange World wchodzi do kin 22 listopada.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *