Ste Murray

Lionsgate ogłosiło Gabriela Byrne’a do obsady Baleriny. Ballerina, pierwszy spin-off serii filmów Johna Wicka, zagra Ana de Armas jako utalentowaną zabójczynię szukającą zemsty na zabójcach jej rodziny. U boku de Armasa w filmie występuje także Byrne i chociaż odgrywa on kluczową rolę, szczegóły dotyczące jego postaci nie zostały jeszcze ujawnione.

„Przez dziesięciolecia tajemnicza i enigmatyczna obecność Gabriela wzbogaciła dziesiątki filmów. Nigdy nie można być do końca pewnym, co myśli, a to jest idealne dla tego świata” — powiedział o obsadzie producent Basil Iwanyk.

W ostatnich tygodniach ogłoszono kilku innych członków obsady. Norman Reedus z The Walking Dead i nagrodzona Oscarem gwiazda Maria Full of Grace, Catalina Sandino Moreno, zadebiutują w serii z Balleriną. Anjelica Huston powraca również jako Reżyser, ponownie wcielając się w rolę z filmu John Wick: Rozdział 3 – Parabellum.

Byrne jest dobrze znany ze swojego występu w In Treatment, za który otrzymał Złoty Glob oraz dwie nominacje do nagrody Emmy. Obecnie można go zobaczyć jako Enzo Ferrari w Lamborghini: The Man Behind the Legend firmy Grindstone, a ostatnio zagrał w serialu Epix War of the Worlds wraz z filmem Morderstwo w Yellowstone City. Inne jego ostatnie prace filmowe to przebojowy horror Ariego Astera Hereditary oraz limitowana seria ZeroZeroZero autorstwa Janusa Metza, Stefano Sollimy i Pablo Trapero dla Amazon Studios. Aktor pojawi się także jako gigant literacki Samuel Beckett w nadchodzącym filmie biograficznym Dance First dla Jamesa Marsha. Potwierdzono również, że Ian McShane i Lance Reddick ponownie wcielą się w swoje role jako Winston i Charon, podczas gdy krążą plotki, że Keanu Reeves również pojawi się jako John Wick.

Ana de Armas staje się śmiertelnie niebezpieczna w Balerinie

Zestaw balerin Ana De Armas Ana de Armas/Instagram

Czytaj także  Kate Winslet zignorowała bolesne rady swojego byłego agenta

Podczas gdy Ana de Armas przejmuje prowadzenie w spinoffie, nie powinniśmy oczekiwać, że film będzie mniej brutalny niż filmy Johna Wicka. Jest to aspekt, który przyczynił się do tego, że filmy stały się tak popularne, dzięki czemu główna seria nadal jest mocna, a czwarty film pojawi się w 2023 roku; w planach jest także piąta część. W Peacock trwają również prace nad prequelową serią zatytułowaną The Continental, której akcja toczy się dekady przed wydarzeniami z pierwszego filmu Johna Wicka.

Reżyser Johna Wicka, Chad Stahelski, produkuje nowy film, Ballerina, wraz z Basilem Iwanykiem i Eriką Lee, podczas gdy Brady Fujikawa i Chelsea Kujawa nadzorują projekt dla Lionsgate. Reżyserią zajmuje się Len Wiseman, a scenariusz napisał Shay Hatten.

Ballerina kręci teraz w Pradze, ale film nie ma jeszcze daty premiery. John Wick: Rozdział 4 ukaże się 24 marca 2023 roku.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *