Grzechy, homunculusy związane z siedmioma grzechami głównymi, należą do najpopularniejszych postaci w Fullmetal Alchemist, ale pomiędzy oryginalnym anime z 2003 roku a Fullmetal Alchemist Brotherhood, niektóre z tych grzechów są zupełnie inne. Które grzechy są zupełnie różnymi postaciami w całej serii i dlaczego te w szczególności się różnią?

Homunculusy są istotami stworzonymi, a nie urodzonymi naturalnie, aw Brotherhood (i mandze Fullmetal Alchemist) przyjmują siedem grzechów głównych, ponieważ mają reprezentować te aspekty złoczyńcy. Jednak w pierwszym anime homunkulusy działają raczej inaczej; zamiast być aspektem złoczyńcy, każdy Grzech reprezentuje próbę ożywienia zmarłej osoby poprzez transmutację człowieka. Różnice powstały, ponieważ pierwsze anime dogoniło mangę i zostało zmuszone do zawieszenia na czas nieokreślony lub stworzenia własnego zakończenia. W tamtym czasie wiedzieli oczywiście, że powinno być siedem Grzechów, ale mieli informacje tylko o pięciu z nich, więc musieli stworzyć pozostałe dwa od podstaw.

Grzechy, które najbardziej się różnią, to te dwa: lenistwo i gniew. W Bractwie Sloth jest olbrzymem o wyjątkowo potężnych mięśniach, który spędza dużo czasu na kopaniu. Jednak w anime z 2003 roku Sloth jest wzorowany na matce Eda i Ala i powstał w wyniku ich własnej nieudanej próby transmutacji człowieka. Używa mocy na bazie wody i jest zaskakująco silna. Wrath to dziecko posiadające prawdziwą rękę i nogę Eda, wzorowane na dziecku, które Izumi Curtis próbował ożywić. Uważa Sloth za swoją matkę, więc oboje są ze sobą silnie powiązani. Wrath in Brotherhood to w rzeczywistości sekretna tożsamość króla Bradleya, przywódcy Amestris. Twórcy Fullmetal Alchemist z 2003 roku wiedzieli, że Bradley był homunculusem, ale nie wiedzieli którym, więc w tej serii Bradley jest zamiast tego potajemnie Pride.

Homunkulusy różnią się braterstwem także na inne sposoby

Zbiegiem okoliczności oba zestawy Sins mają wśród swoich dzieci: Wrath w anime z 2003 roku i Pride in Brotherhood, który przybiera postać syna Bradleya, Saleema. Saleem w ogóle nie jest homunculusem w anime z 2003 roku, chociaż się pojawia. Jest też Greed, który jest jedynym homunculusem, którego należy zastąpić w historii Brotherhood. Oryginalny Greed pojawia się w anime z 2003 roku, chociaż jego zdolności i osobowość są nieco inne, ale drugi Greed posiada ciało ekskluzywnej postaci Bractwa o imieniu Ling i dlatego jest nieobecny. W anime z 2003 roku nie ma również prawdziwej jaszczurczej postaci Envy’ego, chociaż Envy przybiera smoczy wygląd, który jest nieco podobny w filmie Conqueror of Shambala. Zamiast tego mówi się, że prawdziwą formą Envy’ego jest osoba, na której się wzorował: syn Hohenheima sprzed setek lat, co czyni go przyrodnim bratem Edwarda i Alphonse’a Elrica w tej ciągłości.

Czytaj także  Hunter X Hunter's Creator Confirms The Series’ Return (Again)

Homunkulusy z anime Fullmetal Alchemist z 2003 roku były złożonymi postaciami, które nie miały problemu ze zdobyciem grona fanów, więc nie jest niespodzianką, że obie wersje zachowują pewną popularność. Podczas gdy niektórzy dzisiaj mogą powiedzieć, że oglądają tylko Brotherhood, różne homunculusy są jednym z najbardziej przekonujących powodów, aby sprawdzić pierwsze anime.

Dalej: Nowa manga Fullmetal Alchemist Creator zostaje wydana w języku angielskim

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *