Paramount+

QoSlIj DatIvjaj, Michael Dorn (dzisiaj, 9 grudnia 2023 roku, aktor obchodzi 70. urodziny)! Kilka miesięcy przed premierą trzeciego i ostatniego sezonu Star Trek: Picard w Paramount+ w lutym 2023 r. streamer udostępnił w TVLine pierwsze zdjęcia przedstawiające Dorna jako Worf, syn Mogha.

Dorn powróci do roli Worfa w trzecim i ostatnim sezonie Star Trek: Picard. Chociaż szczegóły dotyczące powrotu Worfa wciąż owiane są tajemnicą, klingoński oficer Gwiezdnej Floty został przedstawiony w Star Trek: The Next Generation jako główny oficer ochrony kapitana Jeana-Luca Picarda po przedwczesnej śmierci Tashy Yar. Rzeczywiście, Worf był tak popularny wśród Trekkies, że sieć postanowiła dodać ulubionego przez fanów Klingona do swojej raczkującej serii spin-off, Star Trek: Deep Space Nine, starając się podnieść oceny (a zamiana postaci zadziałała, nawet jeśli sprawiło, że kreślenie filmów TNG było wyjątkowo trudne). W rezultacie Dorn pojawił się na ekranie jako Worf 282 razy (175 odcinków TNG, 102 odcinki DS9 i pięć filmów), co oznacza, że ​​aktor pojawił się jako ta sama postać w większej liczbie filmów Star Trek i filmów niż każdy inny aktor w serii. Tweet z oficjalnego konta Star Trek na Twitterze można znaleźć poniżej.

W kwietniu Paramount + ogłosił, że Dorn ponownie wcieli się w rolę Worfa w trzecim sezonie Picarda. Jednak, jak widać na pierwszym zdjęciu, Syn Mogh będzie nosił nową broń na swój powrót, ostrze Kur’leth, zaprojektowane przez guru efektów wizualnych Star Trek, Dana Curry’ego, który zaprojektował również ostrze Bat’leth.

Denise Crosby drażniła się z powrotem Tashy Yar w Star Trek: Picard

Tasha Yar i Spot-2 Najważniejszy

Worf nie był jedynym szefem ochrony służącym na USS Enterprise-D w TNG. W serialu pojawiła się także Natasha „Tasha” Yar, grana przez Denise Crosby, która była szefową stada niedźwiedzi, dopóki nie została bezceremonialnie zabita przez potwora tygodnia science fiction. Jednak podczas dyskusji panelowej w sierpniu 2022 r. W 56-letniej misji: Las Vegas Crosby miał dobre wieści dla fanów Tashy, ujawniając, że obaj byli szefowie ochrony Enterprise-D pojawią się w trzecim sezonie Picarda.

Czytaj także  Wednesday Creators Share Their Inspirations Behind the Hit Netflix Series

„Nie chcę zdradzać zbyt wiele. Ale powiem ci, że zobaczysz Tashę Yar, ale nie powiem ci, jak to zrobić. Musisz obejrzeć” – powiedział Crosby fanowi w 56-letniej misji: Las Vegas.

Premiera trzeciego sezonu Star Trek: Picard odbędzie się w czwartek, 16 lutego 2023 r., na antenie Paramount+.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *