Pierwsze obrazy Are You There God? To ja, Margaret została odsłonięta. Adaptacja, oparta na powszechnie znanej i zakazanej powieści Judy Blume z 1970 roku pod tym samym tytułem, zostanie napisana i wyreżyserowana przez Kelly Fremon Craig, wieloletnią fankę Blume. Wcześniej Craig nakręcił The Edge of Seventeen, z Hailee Steinfeld w roli głównej, co było czynnikiem decydującym o tym, że książka została ostatecznie przekształcona w film.

„[Blume] był bardzo zdenerwowany, że ktoś zmieni film w coś bardzo błyszczącego i ładnego, gdzie wszystkie krawędzie zostaną zeszlifowane. Kiedy usiadłem z nią, właśnie obejrzała mój pierwszy film, The Edge of Seventeen, i powiedziała, że ​​dzięki temu nabrała pewności, że zaakceptuję wszystkie wady i niuanse. To dało jej pewność, że film będzie miał tę samą szczerość, z której jest tak znana”.

W adaptacji wystąpi Abby Ryder Forston jako Margaret Simon, szóstoklasistka zmagająca się z religią w swojej międzywyznaniowej rodzinie oprócz innych nastoletnich zmartwień. Kathy Bates zagra Sylvię, babcię Margaret, a Benny Safdie i Rachel McAdams zagrają Herba i Barbarę, rodziców Margaret.

„Chodzi o tego dzieciaka, który próbuje dowiedzieć się, czy jest coś większego poza nami. Upewnia się, że będzie dobrze w tym czasie, kiedy czuje się tak samotna i niepewna. Jest coś w tych dwóch rzeczach, o których nigdy byś nie pomyślał, że pójdą razem – dziewczyna, która modli się o cycki, a potem pyta: „Czy Bóg istnieje? I czy ja w to wierzę? I w co wierzę?” Zadaje najważniejsze życiowe pytania w trakcie tej podróży w kierunku dojrzałości”.

Mimo że powstała ponad pięćdziesiąt lat po napisaniu powieści, filmowa adaptacja nie będzie miała miejsca w czasach współczesnych. Zamiast tego zachowa scenerię powieści z lat 70. W dyskusji z Entertainment Weekly Craig wyjaśnił, że był konkretny powód, dla którego tak było. Miało to na celu poszerzenie już uniwersalnych wątków w historii.

Czytaj także  A Quiet Place Prequel Adds Hereditary Star Alex Wolff

„Chociaż niektóre szczegóły zmieniły się na przestrzeni lat, doświadczenie dorastania jest naprawdę uniwersalne. Jest takie samo przez dziesięciolecia. Jest coś w dzisiejszej 11-letniej lub 12-letniej dziewczynce, obserwującej dziewczynę w 1970 roku przez dokładnie to samo doświadczenie, przez które przechodzi dzisiaj. Świadomość, że należysz do długiej linii, jest bardzo pocieszająca. Potrzeba poczucia, że ​​„nie jesteś sam”, i mnoży je wykładniczo. Ponieważ każdy rok przed tobą ma przeszedł przez to i [they will] każdego roku później”.

Nowe zdjęcia z Are You There God? It’s Me, Margaret, z Lionsgate można znaleźć poniżej.

Safdie i Bates rozmawiają o pracy nad filmem

Lionsgate

Chociaż Safdie był zaznajomiony z serią Knotów Blume’a, czytając ją swoim własnym dzieciom, nie można tego samego powiedzieć o Czy jesteś tam, Boże? To ja, Małgorzata. W tym przypadku nie sięgnął po książkę, dopóki nie zaproponowano mu roli. Jednak gdy tylko ją przeczytał, pomyślał, że to jedna z najbardziej niesamowitych książek, jakie kiedykolwiek czytał. „Mimo że został napisany tak dawno temu, nadal wydawał się taki„ prawdziwy ”.

Podobnie jak postać, którą gra w filmie, Safdie jest Żydem, mężem i ojcem. Zwykle nie gra ról tak bliskich jego własnemu życiu. Najtrudniejsze części roli, którą Safdie musiała sfilmować, dotyczyły wątków antysemityzmu. Margaret zostaje uwięziona między nietolerancyjną rodziną jej matki a bardziej gościnną rodziną jej ojca.

„To coś, co czujesz od czasu do czasu, ale jak sprawić, by to na ciebie wpłynęło i sprawiło, że wydaje się prawdziwe? To było coś, co było trudne, naprawdę wejść i spróbować to przedstawić. Pochowany wśród całej historii jest ta idea rodziny i poświęcenia. Ten moment, w którym trzeba było się powstrzymać i być otwartym na własne serce, był trudny ”.

Czytaj także  Chris Hemsworth udostępnia nigdy wcześniej nie widziany materiał z „Treningu” Thor: Love and Thunder

Podczas pracy nad filmem Safdie miała również okazję nawiązać więź z Bates podczas pracy z Adamem Sandlerem odpowiednio przy Uncut Gems i The Waterboy. Opowiedział jej również o tym, jak jego ojciec pokazał mu Misery, gdy miał zaledwie osiem lat. „Takie niestosowne”, powiedział Safdie, śmiejąc się. Co więcej, według Craiga, widzowie zobaczą w filmie nową stronę Bates.

„Widzisz Kathy w postaci, w której nigdy wcześniej jej nie widziałeś. Jest taka efektowna i pełna życia, a ona jest po prostu soczysta. Jest taka zabawna i jest babcią, której wszyscy chcą” – powiedział Craig.

Czy jesteś tam Boże? Premiera It’s Me, Margaret jest zaplanowana na 28 kwietnia 2023 roku.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *