AMC

The Walking Dead dotarli do mety w zeszłym roku, gdy seria dobiegła końca po 11 sezonach. Podczas gdy franczyza będzie kontynuowana przez wiele spin-offów, oryginalny spin-off Walking Dead zakończy się w tym roku. Fear the Walking Dead będzie miał swoją premierę ósmego i ostatniego sezonu 14 maja na AMC i AMC+, a zgodnie z komunikatem prasowym AMC, dwuczęściowa, 12-odcinkowa seria zakończy kolejną część The Walking Dead Universe.

Fear The Walking Dead działa obok flagowego programu od jego debiutu w 2015 roku i chociaż w większości pozostawał obok historii Ricka Grimesa i jego grupy ocalałych, od czasu do czasu pojawiały się postacie krzyżowe, w tym Morgan Jones Lenniego Jamesa. Podobnie jak The Walking Dead, serial ostatnio walczył o utrzymanie oglądalności, a od imponującej średniej pierwszego sezonu wynoszącej 7,61 miliona widzów, do czwartego sezonu 2018, który spadł do 2,27 miliona. Siódmy sezon przyciągnął średnio tylko 0,82 miliona widzów, co nie dziwi, że nowy sezon będzie ostatnim.

Według oficjalnego streszczenia nowego sezonu, „Morgan, Madison i inni, których przywieźli na wyspę, żyją pod cynicznymi rządami PADRE. Gdy nasi bohaterowie są zdemoralizowani i przygnębieni, zadanie przywrócenia wiary w lepszy świat spoczywa na osobie, którą Morgan i Madison postanowili uratować w pierwszej kolejności — na córce Morgana, Mo”.

W obsadzie serialu znajdują się James, Dickens, Colman Domingo, Danay Garcia, Austin Amelio, Christine Evangelista, Karen David, Jenna Elfman i Rubén Blades. Producentami wykonawczymi są Scott M Gimple, showrunnerzy Andrew Chambliss i Ian Goldberg, Robert Kirkman, Gale Anne Hurd, Greg Nicotero, Michael Satrazemis i David Alpert. Producentem jest AMC Studios.

Negan - Żywe trupy Telewizja krajowa ABC

Podczas prezentacji podczas trasy prasowej Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych przyszłość The Walking Dead została nakreślona przez prezesa ds. rozrywki AMC, Dana McDermotta, który dokładnie przedstawił, czego fani mogą oczekiwać od serii w nadchodzącym roku. Powiedział:

Czytaj także  Willow Showrunner planuje kolejne sezony na Disney+

„To naprawdę ekscytujący rok dla The Walking Dead Universe, ponieważ kończymy epicką podróż w„ Fear The Walking Dead ”, który stał się jednym z najbardziej udanych programów w historii telewizji kablowej, a teraz jesteśmy gotowi wprowadzić kolejna iteracja serii – dwie nowe i wyczekiwane serie z ukochanymi postaciami Maggie, Negana i Daryla. Wraz z tym rozpoczynamy produkcję kolejnego rozdziału niezapomnianej historii miłosnej Ricka i Michonne, którym mamy nadzieję podzielić się w przyszłym roku. Ta kolejna faza naszej ukochanej serii „Walking Dead” obiecuje zaangażować i oczarować wiernych widzów. Starzy i nowi fani będą zachwyceni widokiem zombie przechodzących przez Most Brookliński, pod Wieżą Eiffla, w Luwrze oraz w dziesiątkach bardziej egzotycznych i kultowych miejscach z całego kraju i świata”.

Poniżej możesz obejrzeć pierwsze spojrzenie na ostatni sezon Fear The Walking Dead, którego premiera odbędzie się na antenie AMC 14 maja.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *