Od redakcji: Poniżej znajdują się główne spoilery dla Fate: Sezon 2 Sagi Winx. Fate: Sezon 2 Sagi Winx zmienił się w wielu różnych kierunkach w ciągu pierwszych sześciu odcinków, konsekwentnie utrzymując dziewczyny z Winx — Bloom (Abigail Cowen), Stella (Hannah van der Westhuysen), Terra (Eliot Salt), Aisha (Precious Mustapha), Musa (Elisha Applebaum) i nowicjusz Flora (Paulina Chávez) — szykują się na kolejny atak. Przed finałem Bloom został skazany przez królową Solarii na dwadzieścia lat w zastoju za przypadkowe zabicie Rosalind (Miranda Richardson). Została uwolniona niedługo po skazaniu przez ducha zmarłej dyrektor Farah Dowling (Eve Best), która użyła magii, zanim Rosalind zabiła ją z powrotem w finale pierwszego sezonu, aby zachować się wystarczająco długo, aby przekazać dziewczynom ostatnią wiadomość o tym, jak wzmocnij ich moc jako wróżek, dając im sekret utraconej magii transformacji: obejmując wszystkie emocje, dobre i złe, i używając ich, by dać ci siłę. Ta rada pojawia się w idealnym momencie, gdy Sebastian Valtor (Éanna Hardwicke) i inne czarownice krwi najeżdżają Alfeę, ​​z niewielką pomocą Beatrix (Sadie Soverall) w zamian za jej magię i imiona dwóch sióstr, o których nic nie wiedziała. Jak wróżki mogą przetrwać ten atak na ich ojczyznę? Przeanalizujmy finał, który zmienia zasady gry.

Gdy czarownice krwi najeżdżają Alfeę, ​​tylko dwie dziewczyny z Winx są w szkole: Musa, która wciąż nie ma magii, i Flora. I, o czym nikt nie wie, Sky (Danny Griffin) również jest w szkole po tym, jak został uwięziony za próbę uwolnienia Blooma z zastoju. Jako jedyna w szkole potrafiąca walczyć, Sky zaczyna potajemnie eliminować wroga od środka, jednocześnie dowiadując się więcej o tym, co się dzieje. Następnego ranka po inwazji, gdy wszyscy specjaliści są pod kontrolą umysłu, a wróżki zostały schwytane, Silva (Robert James-Collier) wraz z pozostałymi specjalistami i dziewczętami Winx prowadzi szarżę o uratowanie szkoły, używając Blooma jako broni. zdjąć Sebastiana. Opracowują plan ataku z ukrycia, a wróżki podążają za nimi po tym, jak kontrolowani specjaliści na terenie zostali przejęci. Działa… dopóki nie zadziała. Gdy tylko Sebastian złapie Sky, ten plan się kończy.

Czytaj także  Three Women Moves to Starz Following Showtime Cancelation

Z Sky na jego łasce Sebastian wzywa Bloom do szkoły, by dała mu swój smoczy płomień, mistyczną moc, której najbardziej potrzebuje, pod warunkiem, że nie da nikomu znać, że idzie do szkoły. Więc Bloom się wymyka. Kiedy przybywa do szkoły, daje Bloom kryształ, w który ma przekazywać swoją magię, aby mogła ją wchłonąć. Sky jest przywiązana winoroślą na drugim piętrze, nieprzytomna i kilka chwil przed śmiercią na kilka strasznych sposobów, jako dźwignia Sebastiana nad Bloom. W ten sposób zaczyna wyzwolić swoją magię, gotowa zrobić wszystko, aby ocalić swojego kawalera. Gdy dziewczęta Winx spoza szkoły — Stella, Terra i Aisha — zdają sobie sprawę, że Bloom zniknęła, również zaczynają podążać do szkoły, mając nadzieję, że będą w stanie użyć magii transformacji, aby powstrzymać Sebastiana. Ale najpierw Stella rozmawia z Beatrix o tym, co zrobiła, by pomóc Sebastianowi i skrzywdzić Alfeę. W ciągu sezonu oboje mieli rozkwitającą przyjaźń, którą Beatrix skutecznie zniszczyła, wyrzucając wszystkich innych, aby dowiedzieć się o jej dawno zaginionych siostrach Isobel i D’Arcy. Stella jest naprawdę zraniona, chcąc, aby Beatrix zrozumiała, że ​​ich związek jest prawdziwy, i odrzuciła go. W tym samym czasie Terra ma chwilę z Kat (Leah Minto) i dwa pocałunki, dając Terra jej pierwszą prawdziwą szansę na romantyczną miłość. Mów o wielkich emocjach…

Obraz za pośrednictwem Netflix

Gdy Bloom przekazuje swoją władzę, Sebastian w końcu ujawnia prawdę o biologicznych rodzicach Bloom i nie jest to historia, której ktokolwiek mógłby się spodziewać. Wyjaśnia, że ​​matka Bloom również miała smoczy płomień, ostatnio widziany podczas starożytnej wojny 1000 lat wcześniej. Bloom urodziła się 1000 lat temu i znajdowała się w zastoju, dopóki nie obudziły ją czarownice krwi. Jej matka zrobiła to po utracie kontroli nad smoczym płomieniem i zabiciu tysięcy. Czuła się wyjątkowo winna z powodu tego, co przypadkowo zrobiła i ciężaru, jaki nałożyła na Bloom. Następnie jej matka chętnie uwięziła się w królestwie ciemności, w którym żyła od tysiącleci. Znając strach przed utratą kontroli, Bloom kontynuuje wysiłki, aby przenieść swój smoczy płomień. Ale później przerywa im Beatrix, świeżo po sprawdzeniu rzeczywistości ze Stellą. Po tak długim czasie robienia wszystkiego, czego potrzebowała, aby przetrwać, Beatrix jest gotowa zrobić krok dla większego dobra… choć na swój własny, wyjątkowy sposób. Odwraca uwagę Bloom i zatrzymuje transfer, zabijając Sky, która zostaje wskrzeszona przez Graya (Brandon Grace), aby spróbować odkupić się po zdradzie Aishy. Jednak Sebastian rzuca swoją magią w Beatrix, zabijając ją. Kryształ pęka, więc Bloom nie może już przenosić swojej magii, gdy Terra, Aisha i Stella wpadają do środka, gotowe położyć kres przerażeniu Sebastiana. Gdy magia Bloom została wyczerpana, trzy dziewczyny kierują swoimi emocjami i po raz pierwszy używają magii transformacji, zdobywając skrzydła. Nawet razem i przemienieni, nie mogą się równać z Sebastianem po wszystkich wróżkach, od których pochłonął moc, więc dodatkowy impuls od jej przyjaciół i rozbity kryształ daje Bloom wystarczającą moc, by go przekształcić i zniszczyć. Alfea jest uratowana!

Czytaj także  „Pierścienie władzy”: jak ujawnienie Saurona zmienia cały sezon

Och, czekaj, wciąż są dziesiątki skrobaków, z którymi trzeba się uporać. Na szczęście Flora pracuje nad planem ich zabicia, co pokazuje złożoność jej magii. Flora tworzy feromon za pomocą odrobiny swojej magii, aby przyciągnąć do niej skrobaki, a następnie wstrzykuje sobie truciznę, aby zginęły, gdy się nią pożywią. To niebezpieczny plan, ale ona go realizuje, chociaż konsekwencje wyciągnięcia z niej dziesiątek tych bestii najwyraźniej pozostawiły jej blizny – fizycznie i emocjonalnie. Podczas gdy Flora to robiła, Musa testowała swoje nowo odkryte umiejętności specjalistyczne jako jedna z niewielu niekontrolowanych umysłów w Alfei. Sprawdza się raz za razem w walce fizycznej bez żadnej magii. Gdy jej magia powróciła, po śmierci Sebastiana, jasne jest, że Musa wolała życie bez niej. Z Riven (Freddie Thorp) po swojej stronie, Musa używa bransoletek, które tłumią na sobie magię wróżek, kontynuując specjalistyczne szkolenie.

Po zatrzymaniu Sebastiana, dowiedzeniu się więcej o jej historii i uratowaniu szkoły, Bloom musi w końcu zmierzyć się z wizjami, które miała, przywołując swój smoczy płomień wieży, stwora cienia i portal w sanktuarium, w którym trzymano Rosalind pod ziemią. szkoła. Bloom zostawia notatki dla swoich bliskich, wyjaśniając sytuację, zanim udaje się do portalu, który Sebastian zaczął otwierać we wnętrznościach Alfei. Jej misja: Wejdź do portalu i zamknij go z drugiej strony, jedyny sposób, aby go zamknąć, o którym wie, że zadziała bez wątpienia, aby uratować wszystkich innych. Jednak zanim może to zrobić, Sky śledzi ją. Oboje dzielą ostatnią chwilę, gdy on atakuje, boli, że odejdzie, pozornie na zawsze, i zostawi go tylko z listem. Ale Bloom jest nastawiona na swój plan i mimo to wchodzi do portalu po ich pożegnaniu. Wewnątrz alternatywnego królestwa Bloom kieruje się do wieży, którą sobie wyobrażała. Kiedy wchodzi, jej świat zmienia się na zawsze, ponieważ osoba, którą znajduje w środku, jest jej dawno zaginioną matką. Niestety, na Zaświaty pojawiło się nowe zagrożenie. Cienisty potwór z królestwa ciemności przeszedł i widzimy stworzenie w miejscu grobu Beatrix. Biorąc pod uwagę, że ma moc wskrzeszania zmarłych, a Beatrix wciąż ma dwie siostry, które mogą stanowić Trix z serialu animowanego, czy mogłaby wrócić? Tyle pytań bez odpowiedzi i zagrożeń do pokonania, jeśli serial doczeka się kolejnego sezonu.

Czytaj także  Timothee Chalamet Teams Up with Apple TV+ for New Ad Campaign

Fate: Sezon 2 Winx Saga jest transmitowany w serwisie Netflix.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *