A24

W niecały rok gra Everything Everywhere All at Once szturmem podbiła świat, urzekając widzów naginającą rzeczywistość wieloświatową przygodą. Szum wokół absurdalnej sztuki walki zyskał na popularności wraz z nadejściem sezonu nagród 2023. Film otrzymał w tym roku najwięcej nominacji na 95. ceremonii rozdania Oscarów z 11 nominacjami i jak dotąd zdobył 83 nagrody. Ta funkcja nadal zachowuje znaczenie w przemyśle filmowym i kulturze popularnej, i okazuje się, że zespół EEAAO wybiera teatralną trójkę. Daniel Kwan — który stanowi połowę reżyserskiego duetu Daniels — ogłosił w mediach społecznościowych, że Everything Everywhere All at Once doczeka się trzeciej ogólnokrajowej premiery kinowej, która rozpocznie się w piątek, 27 stycznia.

„EEAAO wróci jutro do 1400 kin w całym kraju” – rozpoczął się tweet Kwana. Everything Everywhere All at Once otrzymało swoją pierwszą ogólnokrajową premierę 8 kwietnia 2022 r., A następnie drugą w sierpniu ze względu na rosnącą popularność filmu. Drugie wydanie zawierało wprowadzenie od Danielsów i zawierało dodatkowe osiem minut nagrań, którymi widzowie mogą się cieszyć.

Kwan nie wspomniał o żadnych nowych dodatkach, gdy EEAAO ponownie trafi do kin, ale biorąc pod uwagę charakter filmu, może nie być całkowicie poza obrazem. W dalszej części ogłoszenia Kwan wspomina, że ​​ta reedycja jest przeznaczona dla tych, którzy mogli przegapić swoją szansę, aby zobaczyć ją na dużym ekranie, przypadkowo pozostawioną na „fałszywym zakończeniu” filmu, a nawet dla tych, którzy „chcą nienawidzić- obejrzyj z przyjaciółmi film Koty”.

Dzięki najnowszej wersji Everything Everywhere All at Once kontynuuje falę swojej popularności i zasłużonych osiągnięć. Film przekształcił się w zjawisko kulturowe, które nie wydaje się zmierzać donikąd iw najbliższym czasie. Jak Kwan wspomniał w kolejnych tweetach, ta reedycja daje EEAAO możliwość ponownego poszerzenia grona widzów, a jednocześnie daje zagorzałym entuzjastom kolejną szansę na osobiste przeżycie epickiej fantastyki science-fiction z innymi. „Niezależnie od tego, czy oglądasz to po raz pierwszy, czy trzydziesty pierwszy, mam nadzieję, że coś z tego wyciągniesz”.

Czytaj także  Serial komediowy Netfliksa o zamianie ciał z udziałem Eda Helmsa i Jennifer Garner

Michelle Yeoh odpowiada na rekordowy rok rozdania Oscarów pod względem reprezentacji Azji

Michelle Yeoh i obsada Wszystko wszędzie na raz A24

Wszystko wszędzie i na raz nie osiągnęłoby wyżyn bez transcendentnych występów Michelle Yeoh, Ke Huy Quan i Stephanie Hsu jako rodziny Wang. Yeoh wciela się w niezadowoloną imigrantkę, właścicielkę pralni, Evelyn, która z pomocą swojego męża benevelota Waymonda (Quan) wyrusza w wielowymiarową podróż, by ocalić swoją córkę Joy (Hsu). Ogłoszenie nominacji do Oscarów 2023 nastąpiło 24 stycznia, a Yeoh przeszła do historii jako pierwsza aktorka identyfikująca się z Azją, która została nominowana do nagrody dla najlepszej aktorki. Reszta rodziny Wangów, Quan i Hsu, również była nominowana w kategoriach aktorów drugoplanowych.

Chociaż Akademia znalazła się pod ostrzałem w innych obszarach z powodu braku reprezentacji, organizacja została doceniona za uznanie AAPI we wszystkich kategoriach w tegorocznych nominacjach, z których większość pochodzi od zespołu EEAAO. W ekskluzywnym wywiadzie dla Variety Yeoh mówiła o historycznym roku dla reprezentacji AAPI w obiegu nagród i o tym, jak ma nadzieję, że wpłynie to na rozwój branży.

„Zawsze tam byliśmy, ale nie mieliśmy takich samych możliwości. Mam nadzieję, że to całkowicie zmienia postać rzeczy. Mam nadzieję, że jako aktorzy nie dostaniemy obsady tylko dlatego, że jesteśmy Afroamerykanami, Azjatami, tym czy tamtym. Zostaliśmy obsadzini, ponieważ jesteśmy dobrzy w tym, co robimy i powinniśmy mieć możliwość pokazania tego. Jeśli to jest to, co kochasz, jeśli to jest to, co Cię pasjonuje i chcesz być dobrym gawędziarzem i móc opowiadać swoje historie — po prostu nie poddawaj się. Spójrz na mnie, 40 lat później”.

Pamiętaj, aby sprawdzić listę lokalnych kin od 27 stycznia, aby zobaczyć godziny projekcji Everything Everywhere All at Once.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *