Netflixa

Emma Corrin dołączyła do pasjonującego projektu Roberta Eggersa Nosferatu, donosi Deadline. Corrin, najbardziej znany ze swojej pracy przy filmach The Crown, My Policeman i Lady Chatterley’s Lover, dołącza do Billa Skarsgårda (który wcieli się w kultowego wampira), Lily Rose-Depp, Nicholasa Houlta i Willema Defoe. Film ponownie łączy Defoe i Eggersa, którzy wcześniej współpracowali przy The Lighthouse i The Northman. Szczegóły dotyczące roli Corrina są obecnie nieznane.

Nadchodzący film to remake słynnego niemego filmu FW Murnaua z 1922 roku pod tym samym tytułem. Eggers, który jest scenarzystą i reżyserem, długo czekał na ponowne wyobrażenie sobie Nosferatu. Produkuje także obok Jeffa Robinsona, Johna Grahama, Chrisa Columbusa i Eleanor Columbus. W 2019 roku krążyły doniesienia, że ​​​​Harry Styles i Anya Taylor-Joy zostali obsadzeni w rolach gwiazd filmu, ale konflikty budżetowe i harmonogramowe opóźniły produkcję, a Eggers przeniósł się do Northmana. Teraz z nową obsadą film ma być kręcony w całej Europie w przyszłym miesiącu.

W kultowym oryginalnym filmie wystąpili Max Schreck jako hrabia Orlok, Greta Schröder i Gustav von Wangenheim. Nosferatu wykazuje podobieństwa do innej opowieści o hrabim z Transylwanii: Draculi Brama Stokera i jest powszechnie uważany za nieautoryzowaną adaptację powieści z 1897 roku. Majątek Stokera wygrał proces przeciwko filmowi, a sąd nakazał zniszczenie wszystkich kopii filmu z 1922 roku. Niektóre odbitki filmu przetrwały, dzięki czemu Nosferatu zyskało miejsce jako jeden z najbardziej wpływowych filmów grozy.

Wyróżnienia aktorskie Emmy Corrin

Emma-Corrin-jako-księżniczka-Diana-w-koronie (1) Netflixa

Corrin zdobyła Złoty Glob dla najlepszej aktorki i nominację do nagrody Emmy dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za rolę księżnej Diany w serialu Netflix The Crown. Corrin ostatnio zdobyła nominację dla najlepszej aktorki na rozdaniu Laurence Olivier Awards za rolę Anny X. Te wyróżnienia skłoniły Corrina, który identyfikuje się jako osoba niebinarna, do tego, by stał się głośnym orędownikiem bardziej inkluzywnych nagród.

Czytaj także  Glass Onion's Streaming Debut Is Good, But Fails to Break Netflix's All-Time Top 5

„Mam nadzieję na przyszłość, w której tak się stanie. Nie sądzę, aby kategorie były w tej chwili wystarczająco szerokie. Chodzi o to, aby każdy mógł czuć się uznany i reprezentowany. W tej chwili trudno mi usprawiedliwić bycie w mojej głowie niebinarna i nominowana w kategoriach kobiecych”, powiedziała BBC News w zeszłym roku.

Obecnie Corrin występuje jako tytułowa postać w Orlando Virginii Woolf w londyńskim Garrick Theatre. Ostatnio zagrali w dramacie romantycznym LGBTQ+ Michaela Grandage’a My Policeman, u boku Harry’ego Stylesa i Giny McKee. Następnie Corrin pojawi się w tajemniczym miniserialu FX Retreat.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *