Studia Walta Disneya

Najnowsza animowana oferta Disneya, Strange World, pojawiła się w kinach w weekend Święta Dziękczynienia i, jak na ironię, stała się jednym z ich największych indyków pod względem sukcesu kasowego. Oczekiwano, że film przyniesie podobną sumę pieniędzy, jak zeszłoroczny Encanto, który w żadnym wypadku nie był hitem, ale stał się ogromny, gdy pojawił się na Disney + w okresie świątecznym. Według gwiazdy Strange World, Gabrielle Union, słabe wyniki filmu wynikają z pandemii Covid, która przyzwyczaiła ludzi do oglądania rzeczy w zaciszu własnego domu. W rozmowie z Variety podczas rozdania nagród Gotham Union skomentował:

„Nie wiem, myślę, że ludzie czują się komfortowo, oglądając rzeczy w domu”.

Podczas gdy Strange World nie brakuje talentów w obsadzie głosowej, w tym Jake’a Gyllenhaala, Dennisa Quaida, Lucy Liu i Union, motywy LGBTQ + w filmie spowodowały pewne problemy w filmie i doprowadziły do ​​lawiny niskich ocen. Z 64-procentowym wynikiem aprobaty publiczności i jako pierwsza animacja Disneya od 1991 roku, która nie otrzymała co najmniej A- od CinemaScore, film nie zyskał takiego rozgłosu, jakiego naprawdę potrzebował.

Jednak jako film, który nie wydaje się mieć natychmiastowego uroku Krainy lodu ani muzycznej zręczności Encanto, nie jest zaskakujące, że wielu po prostu zdecydowało się poczekać miesiąc, aż film pojawi się na Disney +, aby, jak mówi Union, oglądać w zaciszu własnego domu bez rosnących kosztów zabierania rodziny do kina na film niebędący franczyzą.

Czy Disney+ powoduje problemy w przypadku wydań Disneya innych niż franczyza?

Zwiastun Strange World Disneya

Z budżetem w wysokości około 130 milionów dolarów Strange World ma jeszcze trochę do zrobienia po zarejestrowaniu zaledwie 18,6 miliona dolarów w kraju w weekend, zanim zbliży się do progu rentowności. Chociaż nie ma wątpliwości, że będzie mnóstwo ludzi, którzy obejrzą film, gdy zostanie wydany na Disney +.

Czytaj także  Elemental Trailer oferuje pierwsze spojrzenie na najnowszą produkcję Pixara

Stało się tak, gdy Disney wypuścił Encanto o tej porze w zeszłym roku, chociaż ten film zrobił wystarczająco dużo, aby osiągnąć rozsądny zysk w kasie. Jednak nie stał się światowym fenomenem, dopóki nie pojawił się na Disney + i nie przyciągnął znacznie większej publiczności. To, czy Strange World może powtórzyć ten sukces, dopiero się okaże, ale wzbudziło to uzasadnione obawy Disney Animation w przyszłości.

We wczesnych stadiach pandemii Disney wypuścił filmy Onward i Soul na Disney+ bez premiery kinowej, a oba filmy radziły sobie naprawdę dobrze na platformie. Chociaż jest pewne, że gdyby Disney wypuścił Krainę lodu 3 lub Toy Story 5, czekaliby na ogromny zwrot kasowy, a teraz istnieje prawdziwy znak zapytania co do skuteczności kinowej premiery nowych filmów animowanych, które jeszcze nie są częścią franczyzy są. Ponieważ Lightyear walczy o wywarcie wpływu na kasę, przyszłość wydań Disney Animation i Pixar w kinach może być czymś, co jest raczej rzadkością niż normą.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *