Ostrzeżenie! Zawiera spoilery do rozdziału 110 Człowieka z piłą łańcuchową!

Druga część Chainsaw Man może zawierać jeden z najlepszych elementów pierwszej części mangi w nowy, ekscytujący sposób. Druga część mangi była zupełnie inna od tego, czego początkowo oczekiwali fani Chainsaw Man, a autor serii Tatsuki Fujimoto zdecydował się przedstawić nowego bohatera Asę Mitakę zamiast Denjiego z pierwszej części. Ale pomimo tego, że bardzo różni się od Denjiego, najnowszy rozdział mangi sugeruje, że Asa ma z nim podstępne podobieństwo.

W pierwszej części Człowieka piłą łańcuchową Denji miał wizję tajemniczych drzwi, których ostrzegano, aby nie otwierać. Oczywiście te drzwi stały się również powracającym motywem poza jego wizjami, z otwarciem drzwi związanym z tragiczną śmiercią zarówno Aki, jak i Powera. Ale drzwi w jego wizji były w rzeczywistości mentalną blokadą uniemożliwiającą mu przypomnienie sobie jego najtragiczniejszego wspomnienia, faktu, że zabił swojego ojca. Zobaczenie, co kryje się za tymi drzwiami, było jedną z wielu rzeczy, które złamały jego wolę i popchnęły go do zostania psem Makimy pod koniec części 1, ale wcześniej służyło to również jako jedna z największych tajemnic mangi. Teraz część 2 wydaje się przedstawiać własną wersję tej tajemnicy.

W rozdziale 110 Asa śni koszmar o potykaniu się w ciemnej uliczce pełnej martwych kurczaków. Stara się nie nadepnąć na kurczaki, ale staje się ich coraz więcej, gdy idzie dalej alejką w kierunku całkowitej ciemności. Kurczaki prawdopodobnie reprezentują jej poczucie winy za zabicie Bucky’ego, jej klasowej maskotki. Ale gdy ma już dojść do końca alejki i zobaczyć, co kryje się w cieniu, budzi się. To tak, jak Denji budził się, zanim mógł otworzyć drzwi, kiedy miał swój koszmar. Jakby chcąc przypomnieć fanom o drzwiach Denjiego, Fujimoto pokazuje, jak Asa otwiera drzwi na końcu rozdziału, ale bez natychmiastowych tragicznych konsekwencji.

Czytaj także  Deku z MHA odblokowuje idealne dziwactwo do walki z Shigarakim

Chainsaw Man daje Asie własną wersję Denji’s Door

Sen o zaułku Asy w Chainsaw Man

Biorąc pod uwagę, jak kury się rozmnażają, gdy idzie dalej alejką, ciemność, w którą zmierza Asa, prawdopodobnie reprezentuje stłumione wspomnienie jej ostatecznej winy, podobnie jak drzwi Denjiego. Biorąc pod uwagę, że oboje jej rodzice zginęli w ataku diabła, może tłumić wspomnienie, że była częściowo odpowiedzialna za ich śmierć. Lub, biorąc pod uwagę, że ona i Diabeł Wojenny dzielą teraz ciało, może to być nawet wspomnienie Diabła Wojennego, którego nie chce, aby Asa zobaczył, biorąc pod uwagę, że Yoru jest dosłownie jej ciemniejszą połową i ta ciemność ukrywa koniec alejki . Ciekawe będzie również, czy tragiczne wydarzenia zaczną się jej przydarzać w zaułkach poza jej snem, na przykład jak drzwi stały się tragiczne dla Denjiego.

Bez względu na to, co znajduje się na końcu alejki, podobieństwa do drzwi Denjiego w pierwszej części są bardzo wyraźne. Okaże się, czy ten sen Alley pojawi się ponownie, ale szkoda byłoby, gdyby twórca Chainsaw Man, Tatsuki Fujimoto, nigdy do niego nie wrócił. Posiadanie nowej wersji Denji’s Door w drugiej części łączy dwóch bohaterów Chainsaw Man bliżej siebie, a także przedstawia nową tajemnicę dla fanów, którzy mogą spekulować i teoretyzować.

Dalej: Człowiek z piłą mechaniczną wskazuje na kolejnego wielkiego złoczyńcę w nowym rozdziale

Chainsaw Man można przeczytać w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *