Fani Dragon Ball wiedzą, że w całej serii nie brakuje zwrotów akcji – od Trunksa, który stał się przyszłą wersją syna Vegety i Bulmy, po Yamchę, który zdobył szacunek Lorda Beerusa dzięki grze w baseball – ale jeden z nich stoi ponad reszta jako najbardziej nieoczekiwana i najbardziej subtelna.

Od swojego wprowadzenia Gohan zawsze chciał być uczonym, co było pragnieniem zaszczepionym w nim przez jego matkę, Chi-Chi, ponieważ nie chciała, aby Gohan skończył jak Goku pod względem historii zatrudnienia. W rzeczywistości, w jednym z pierwszych rozdziałów, w których pojawia się Gohan, dostaje całą stronę na początku książki, przedstawiając się jako Gohan i mówiąc, że kiedy dorośnie, chce być wielkim uczonym. Mimo to Gohan nadal angażował się w bitwy kończące świat, ponieważ jego moc jako człowieka / Saiyanina miała większy potencjał niż sam Goku, więc był niezbędny w każdej z tych walk – wszystko ku niezadowoleniu Chi-Chi . Podczas gdy Chi-Chi zawsze pozwalała Gohanowi wyruszyć z Z-Fighters, aby ocalić świat, za każdym razem nie chciała tego robić, ponieważ ponownie chciała, aby Gohan był uczonym, a nie wojownikiem – pozornie uniwersalna prawda w Dragon Kanon balowy.

W 427 rozdziale Dragon Ball autorstwa Akiry Toriyamy, Gohan jest szesnastoletnim dzieciakiem uczęszczającym do liceum i minęły lata, odkąd brał udział w śmiertelnej walce. Jasne, Gohan użyje swoich mocy Saiyan, aby powstrzymać ludzkich przestępców, którzy praktycznie nie stanowią zagrożenia dla jego bezpieczeństwa (używając alter ego superbohatera: Wielkiego Saiyamana), przeważnie porzucił życie wojownika po śmierci jego ojca, Goku walka z Cellem. Jednak kiedy Gohan usłyszał, że w tym roku Światowy Turniej Sztuk Walki odbywa się zgodnie z harmonogramem, zdecydował, że chce wziąć w nim udział i zapytał mamę, czy mógłby opuścić szkołę, aby to zrobić. Bez wahania Chi-Chi nie tylko pozwolił Gohanowi to zrobić, ale aktywnie poparł go, by porzucił na jakiś czas naukę, aby wziąć udział w turnieju.

Czytaj także  Jujutsu Kaisen Finally Teases Gojo & Nobara's Return

Chi-Chi mówi Gohanowi, żeby opuścił szkołę, żeby walczył, to największy zwrot akcji w DBZ

Wyjaśnienie najlepszego zwrotu akcji Dragon Ball.

W całej tej serii do tej pory jedyną rzeczą, która zawsze była prawdą, jest to, że Chi-Chi przedkłada naukę nad walkę, więc pomysł, że z radością pozwoliłaby Gohanowi opuścić szkołę – zwłaszcza liceum – aby walczyć, jest niesamowicie zaskakujący. Jednak gdy fani poznają motywy Chi-Chi, które pozwoliły na to, wszystko zaczyna mieć trochę więcej sensu. Jak powiedział jej Gohan, zwycięzca Światowego Turnieju Sztuk Walki otrzymuje pokaźną nagrodę pieniężną. Ponieważ Gohan jest prawdopodobnie najsilniejszą osobą na Ziemi w tym momencie (przynajmniej wśród wojowników początkowo zainteresowanych walką w ludzkim turnieju), Chi-Chi jest przekonany, że może wygrać i zarobić trochę łatwych pieniędzy.

Chociaż może się wydawać, że Chi-Chi jest hipokrytką, sprzeciwiając się swoim ideałom dotyczącym Gohana i jego edukacji, w grę wchodzą drugie pieniądze, sytuacja nie jest tak prosta i sucha. Goku nie żyje od lat, więc Chi-Chi nie tylko jest jedynym żywicielem swojej rodziny, ale prawdopodobnie bardzo za nim tęskni. W rzeczywistości Goku i Chi-Chi postanowili się pobrać po tym, jak walczyli ze sobą podczas Światowego Turnieju Sztuk Walki, więc pomysł, że Gohan jest zainteresowany udziałem w tym samym turnieju, prawdopodobnie przywołał miłe wspomnienia o jej utraconej miłości. Jednak pomimo motywów stojących za jej decyzją, fakt, że Chi-Chi, ze wszystkich ludzi, aktywnie poparł Gohana opuszczającego szkołę na jakiś czas tylko po to, by walczyć, jest prawdopodobnie najbardziej szokującym zwrotem akcji w historii Dragon Ball.

Dalej: Przerażająca zemsta Vegety na Krillinie dowodzi, że nigdy nie będzie prawdziwym bohaterem

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *