Podczas gdy Frieza jest głównym rywalem zarówno Goku, jak i Vegety (choć z całkowicie odrębnych i praktycznie niezwiązanych ze sobą powodów), jeden rozdział Dragon Ball Z dowodzi, że bohaterowie Saiyan zostali potajemnie zepsuci przez zły wpływ Friezy.

Frieza został przedstawiony w erze Dragon Ball Z serii jako międzygalaktyczny dyktator, który wykorzystywał rasę Saiyan jako swoich osobistych wojowników podróżujących w kosmosie, podróżujących z planety na planetę, unicestwiając rdzenną ludność, a następnie sprzedając puste światy temu, kto zaoferował najwyższą cenę . Kiedy Goku był tylko dzieckiem w drodze na Ziemię w kapsule podróżującej w kosmosie, Frieza zdecydował, że zagrożenie ze strony Saiyan nie jest warte ich przydatności w jego armii, więc Frieza zniszczył Planetę Vegeta i skutecznie wymazał praktycznie całą rasę Saiyan . Vegeta – który był jednym z ocalałych Saiyan i największym wojownikiem w armii Friezy – w końcu poznał prawdę o tym, co stało się z jego ludem i jego domem, i bez wysiłku pracował nad zabiciem Friezy i udowodnieniem mu, że Saiyan nie można zabić tak łatwo. Podczas gdy Frieza zabił Vegetę, zanim książę Saiyan mógł dokonać zemsty w imieniu swojego ludu, Goku z powodzeniem pokonał Friezę po tym, jak złoczyńca zabił jego najlepszego przyjaciela, Krillina, tuż przed nim. Ten morderczy czyn skłonił Goku do zostania Super Saiyaninem, jednocześnie umacniając Friezę jako swojego największego wroga.

W 505 rozdziale Dragon Ball autorstwa Akiry Toriyamy, Goku i Vegeta użyli kolczyków Potara, aby połączyć się i stać się Vegito, aby być wystarczająco silnym, by zabić Majin Buu. Jednakże, jak na prawdziwego „dumnego Saiyanina”, Vegito nie strzelał, by zabić od razu – chciał się trochę popisać i naprawdę potrzeć twarz Buu swoją wyższą siłą. W tym wysiłku Vegito robi Buu coś, co Frieza zrobił Goku wiele lat wcześniej: Vegito walczy z Buu bez użycia rąk.

Czytaj także  Chainsaw Man Has Completely Changed Denji's Dream In Part 2

Vegeta i Goku nauczyli się nikczemnego stylu walki od Friezy

DBZ: Frieza skorumpował Goku i Vegetę.

Dawno temu, w 311 rozdziale Dragon Ball, Frieza jest tak pewny swojej przewagi nad Goku, że mówi Saiyanowi, że nie użyje rąk, a on i tak go pokona. Frieza przesadził w tym rozdziale i zapłacił cenę za swoją arogancję – tak jak Vegito. Podczas gdy Goku i Vegeta myśleli, że ich przemiana w Vegito będzie trwała, w rzeczywistości mieli limit czasowy, więc spędzali czas na wygłupianiu się, próbując udowodnić, że są o wiele silniejsi niż Buu, nie używając rąk, co przyniosło odwrotny skutek. W ten sposób Vegeta i Goku byli dokładnie tacy, jak złoczyńca, którego tak bardzo nienawidzili – i to było prawie ich upadkiem.

Chociaż jest mało prawdopodobne, że Goku i Vegeta celowo naśladowali Friezę, faktem jest, że robili to, czy chcieli, czy nie. Vegito wykazał się nieheroiczną arogancją w walce z Buu w sposób, który doskonale odzwierciedlał nikczemność Friezy – udowadniając, że najwięksi bohaterowie Dragon Ball Z, Goku i Vegeta, zostali potajemnie zepsuci przez jednego z najmroczniejszych złoczyńców w serii, Friezę.

Dalej: Pierwsza walka Goku z Vegetą jest przeciwieństwem tego, czego oczekiwaliby fani

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *