Ostrzeżenie: Spoilery do Dragon Ball Super rozdział 90. Manga Dragon Ball Super w końcu wyjaśniła, dlaczego Piccolo, a nie Krillin, otrzymali specjalne wzmocnienie w filmie Dragon Ball Super: Super Hero.

W rozdziale 90 Dragon Ball Super śledztwo Krillina w sprawie wcześniejszych incydentów rabowania grobów prowadzi byłego wojownika Z do aresztowania przyszłego złoczyńcy superbohatera, doktora Hedo, za przedmiotowe przestępstwo. Krillin dowiaduje się również, że dr Hedo jest wnukiem dr Gero i że Armia Czerwonej Wstążki celuje w niego z nieznanych wówczas powodów.

Krillin wiedział zbyt wiele, by pojawić się na początku Dragon Ball Super: Super Hero

Ponieważ Krillin jest świadomy Dr. Hedo, oczywiście nie mógł być zaangażowany w film Dragon Ball Super: Super Hero w znaczący sposób. Obecny wątek mangi i ostatni rozdział mają miejsce przed wydarzeniami z filmu o superbohaterach, a od początku filmu, który obejmuje moment, w którym Piccolo przywołuje Shenrona, aby stał się silniejszy, Nameczanin sam odkrywa te kluczowe fakty, Krillin nie mógł tam być, ponieważ jego obecność wyeliminowałaby fragmenty fabuły. Oczywiście Piccolo mógł pomyśleć o zwerbowaniu Krillina do dodatkowej pomocy po odkryciu tożsamości doktora Hedo i powiązań z Armią Czerwonej Wstążki, ale do tego czasu Superbohater skupił się już głównie na Nameczaninie, więc Występ Krillina w Dragon Ball Super: Super Hero wydawałby się tani i zbyt nagły.

Natura życzenia Piccolo w Super Hero już wyeliminowała Krillina z bycia odbiorcą. Krillin i Gohan mieli już swój prawdziwy potencjał odblokowany przez Wielkiego Starszego Guru. Jak na ironię, ponieważ Dende nie mógł powtórzyć tego, co Guru zrobił na Namek, Piccolo musiał polegać na Shenronie, aby naśladował to przebudzenie, i postanowił dać Piccolo „coś ekstra”, co wyraźnie odegrało rolę w transformacji Piccolo w Dragon Ball Super: Super Bohater. Jeśli argumentem przemawiającym za życzeniem Piccolo było to, że był to dla niego jedyny naturalny sposób na wzmocnienie, to możliwe jest, że Krillin i Gohan również coś otrzymają. Naśladowanie techniki Guru w celu odblokowania ukrytych mocy Piccolo nie było jedyną opcją na zwiększenie siły, więc Krillin i Gohan również mogli otrzymać specjalne wzmocnienie od Shenrona. Wszyscy trzej przeszli podobny rodzaj przebudzenia, więc nie ma dowodów sugerujących, że ich ciała nie byłyby w stanie sobie z tym poradzić.

Czytaj także  Trunks Will Never Get Super Saiyan 4 In Dragon Ball For A Shocking Reason

Osobowość Shenrona sugeruje tajemnicę Wiecznego Smoka

Wieczny smok Shenron i wieczny smok Toronbo z Dragon Ball Super

Shenron najwyraźniej szanuje i szanuje Piccolo, więc istnieje możliwość, że wieczny smok odmówiłby ulepszenia Krillina i Gohana. Chociaż nie ma ostatecznego dowodu, porównanie Shenrona z innymi wiecznymi smokami, takimi jak Toronbo z planety Cereal w mandze Dragon Ball Super, sugeruje, że Shenron może odmawiać spełniania życzeń, ponieważ nie chce, zamiast nie być w stanie. Shenron bardzo nie lubi marnować czasu, często próbując przyspieszyć proces spełniania życzeń, gdy prośby nie są składane w odpowiednim czasie lub w efektywny sposób. W międzyczasie Toronbo wykazał gotowość do zrobienia wszystkiego, aby wyjaśnić, dlaczego niektóre życzenia nie mogą zostać spełnione przez jego przywoływaczy. Jest więc prawdopodobne, że Shenon mógł odmówić spełnienia życzenia zwiększenia mocy Krillina, nawet gdyby tam był.

Znajomość tajemnic Dragon Ball Super: Super Hero przez Krillina może nie być prawdziwym powodem, dla którego nie mógł otrzymać wzmocnienia i odegrać większej roli w filmie. Opierając się na tym, co fani Dragon Ball Super wiedzą na pewno, jest to najbardziej logiczne wyjaśnienie małej roli Krillina w Dragon Ball Super: Super Hero.

Więcej: Dragon Ball Super nie robi wystarczająco dużo, aby zaprzeczyć swojemu najbardziej obrzydliwemu romansowi

Dragon Ball Super: Super Hero jest dostępny w przedsprzedaży w sklepie Crunchyroll i ukaże się 19 kwietnia.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *