Współautor Dragon Ball Super, Toyotarou, potwierdza, że ​​nadaje swojej mandze nowy kierunek, wprowadzając wiele momentów z komedii romantycznych. W wywiadzie dla oficjalnej strony Dragon Ball, Toyotarou ujawnił, że to on chciał nadać obecnej historii Dragon Ball Super motyw komedii romantycznych, idąc w innym kierunku niż zwykle robi to Akira Toriyama.

Seria Dragon Ball z pewnością nie jest znana ze swojego romansu. Goku i jego kumple rzadko mają czas na cokolwiek poza treningiem i walką, ale jest to coś, co fani akceptują jako część prostego, ale solidnego uroku Dragon Ball. Kontynuacja Dragon Ball Super nie odbiegała zbytnio od tej formuły, ponieważ twórca serii Akira Toriyama wciąż ma ostatnie słowo we wszystkim, co dzieje się w mandze narysowanej przez Toyotarou. Jednak wpływ młodego mangaki w końcu staje się coraz bardziej widoczny, ponieważ najnowszy wątek fabularny Dragon Ball Super, który podąża za nastolatkami Trunksem i Gotenem, którzy przyjmują płaszcz superbohaterów, ma bardzo charakterystyczny charakter w porównaniu z resztą seria.

W wywiadzie dla serii „Weekly Dragon Ball News” na oficjalnej stronie Dragon Ball, Toyotarou opowiedział fanom, jak powstała nowa historia i jaki był proces twórczy. Od bardzo dawna chciał stworzyć historię obracającą się wokół Trunksa iw końcu dostał szansę, gdy Toriyama zdecydował się na chwilę odsunąć uwagę od Goku i Vegety. Toyotarou zdecydowała się dodać też momenty z komedii romantycznej, coś, z czego Dragon Ball nie jest znany. Rozdział #88 Dragon Ball Super wyraźnie pokazuje, że Trunks podkochuje się w Mai, ale stara się wyznać swoje uczucia, co powoduje zakłopotanie i nieporozumienie, tak jak w każdej klasycznej komedii romantycznej.

Trunks zaprasza Mai na randkę w Dragon Ball Super.

Toyotarou potwierdził również, że w następnym rozdziale będzie więcej komedii romantycznych, co jest dobrą wiadomością. Przyjęcie pierwszego rozdziału nowej historii Dragon Ball Super było całkiem dobre. Fani byli mile zaskoczeni nowym tonem serii, który przeszedł od galaktycznych bitew o wysoką stawkę do prostszej, bardziej ugruntowanej historii osadzonej na Ziemi. Nowa historia wygląda bardzo podobnie do początku Majin Buu Saga Dragon Ball Z, która śledzi codzienne życie Gohana, który uczęszcza do college’u w mieście. Historie z życia codziennego zwykle sprawdzają się lepiej, gdy w grę wchodzi romans, a zauroczenie Trunksa Mai zapewnia to, z wartością dodaną, jaką jest licealna sceneria.

Czytaj także  10 Best Anime Fans of Pokémon Need to Watch (Other Than Digimon)

Oczywiście główną atrakcją Dragon Ball zawsze będą wielkie bitwy pomiędzy potężnymi wojownikami. Jednak ten wątek superbohaterów jest mile widzianym wytchnieniem od zwykłej formuły franczyzy. Potwierdzenie, że to Toyotarou dodał elementy komedii romantycznej, dowodzi, że młody mangaka stara się wprowadzić do Dragon Ball Super wszelkie możliwe innowacje, a serial z pewnością skorzysta na tym w przyszłości.

Więcej: Dragon Ball Super Hints Trunks stworzył złoczyńcę superbohatera

Źródło: Oficjalna strona Dragon Ball, „Weekly Dragon Ball News”, 2 stycznia.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *