Każdy fan Dragon Ball wie, że jeśli istnieje jeden złoczyńca, którego Vegeta powinien nienawidzić bardziej niż jakikolwiek inny, jest to Frieza – choć, co zaskakujące, tak nie jest, ponieważ GT ujawnia innego wroga, który z łatwością przewyższa Friezę na liście najbardziej znienawidzonych Vegety, i powód ma wszystko wspólnego z saiyańską dumą Vegety.

Historia między Vegetą i Friezą sięga wiele lat wstecz, nawet przed wydarzeniami z klasycznej serii Dragon Ball, kiedy Frieza miał całkowitą kontrolę nad rasą Saiyan i ich armiami podbijającymi planety i wykorzystał je do przejęcia całych światów w imię swojego imperium zła . Jednak gdy Frieza miał przeczucie własnej śmierci z ręki Legendarnego Super Saiyanina, wymazał całą rasę Saiyan ze strachu przed ich potencjalną mocą. Kiedy to zrobił, Frieza utrzymywał przy życiu kilku Saiyan, aby kontynuować jego rozkazy, w tym księcia wszystkich Saiyan, Vegetę. Podczas gdy Frieza powiedział Vegecie, że asteroida uderzyła w planetę Vegeta i w ten sposób zabici zostali Saiyanie, Vegeta zawsze wiedział, że Frieza stoi za planetarnym ludobójstwem – Vegeta tylko czekał na swój czas, by stać się wystarczająco potężny, by go zabić.

W Dragon Ball GT sezon 1, odcinek 29 (napisany przez Junki Takegami, wyreżyserowany przez Osamu Kasai, wyprodukowany przez Toei Animation), niezwykle potężny Machine Mutant, Baby, przejął ciało Vegety i walczy z Goku na śmierć – i Vegeta nie jest sam. Dziecko ma moc infekowania umysłów dowolnej formy życia, którą wybierze, i dodawania ich do swojego zbiorowego umysłu-roju, aw tym momencie w GT Baby zrobił to całej planecie – w tym, a zwłaszcza ziemskiej populacji Saiyan.

Dziecko pozbawia Saiyan ich wrodzonej dumy, podczas gdy Frieza ją wzmacnia

Baby-Vgeta z Dragon Ball GT.

Z każdym zepsutym Saiyan Baby, zmusza ich do wyrzeczenia się ich dziedzictwa Saiyan, skutecznie pozbawiając ich wrodzonej dumy. Powód, dla którego Baby to robi, wywodzi się z jego stworzenia przez ręce Tuffles. Tuffles to obca rasa, którą Saiyanie całkowicie zniszczyli, zanim przejęli ich świat i zmienili jego nazwę na Planet Vegeta. W ostatniej próbie ocalenia swojej rasy Tuffles stworzyli Baby, które miało być idealnym zabójcą Saiyan. Zasadniczo w syntetycznym DNA Baby jest nienawiść do Saiyan całym sobą, więc kiedy przejmuje ich umysły, zmusza ich do przyznania się, jak okropni i obrzydliwi są według niego, jednocześnie zmuszając ich do zobowiązania się do rasy Tuffle – czegoś, co jest niesamowicie satysfakcjonujące dla Baby, zwłaszcza gdy te słowa pochodzą z ust samego Księcia Saiyan.

Czytaj także  Dragon Ball: Tajna Super Saiyanina Goku czyni go jeszcze silniejszym

Podczas gdy Frieza zniszczył Saiyan, zniewolił Vegetę i ogólnie okazał się niezrównaną siłą zła w kosmosie, tylko podkreślił, jak ważne jest zachowanie dumy Saiyan i kontynuowanie walki o pamięć o niegdyś wspaniałej rasie. Baby, z drugiej strony, zabrało tę niezłomną część każdego Saiyanina, głęboko zakorzenioną dumę, której nawet Frieza nie mógł dotknąć. Duma Saiyan jest dla Vegety ważniejsza niż cokolwiek we wszechświecie, a Baby kazał mu się jej wyrzec – dlatego Baby jest złoczyńcą z Dragon Ball, którego Vegeta nienawidzi najbardziej, a nie Frieza.

Więcej: Dragon Ball: Gotenks odziedziczył najgorszą cechę Goku

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *