W Dragon Ball dobrze ustalono, że Trunks jest niesamowitym wojownikiem w obu liniach czasowych, w których istnieje, ale wydaje się, że jedna z tych wersji jest znacznie skuteczniejszym wojownikiem niż druga – wersja, która nie dorastała z i ucz się od Vegety.

Trunks jest synem Vegety i Bulmy, chociaż przy jego pierwszym pojawieniu się fakt ten nie był do końca jasny. Trunks zadebiutował na samym początku sagi o Androidzie jako tajemniczy wojownik Saiyan, który zabił Friezę, jakby to było nic. Jak się okazało, Trunks cofnął się w czasie z alternatywnej przyszłości, w której androidy zmiotły z powierzchni ziemi większość ludzkości – w tym jego ojca, Vegetę. W tej rzeczywistości Trunks nigdy nie znał Vegety, ponieważ zmarł, gdy Trunks był jeszcze dzieckiem, a brak wpływu Vegety na niego stał się niesamowicie oczywisty, gdy Trunks zaczął trenować i walczyć u boku Vegety w obecnej osi czasu. Jednak po przyjrzeniu się, jak Trunks, który dorastał z ojcem, radzi sobie podczas walki, jest dokładnie odwrotnie.

W 489 rozdziale Dragon Ball autorstwa Akiry Toriyamy, Majin Buu przybył do Lookout i zażądał walki z najsilniejszym wojownikiem na planecie. W tym momencie serii, Goku i Vegeta niedawno umarli (Vegeta ostatnio niż Goku), a Gohan został uznany za zmarłego. Oznaczało to, że Goten i Trunks – którzy wciąż byli tylko dziećmi – byli jedynymi, którzy mieli szansę przeciwko Buu. Jednak jedynym sposobem, w jaki mogliby go pokonać, jest wykonanie Tańca Fuzji i stanie się Gotenksem – czymś, czego jeszcze nie opanowali. Aby dać im tyle czasu, ile potrzebowali, Piccolo odwrócił uwagę Buu, podczas gdy Trunks i Goten trenowali w hiperbolicznej komorze czasu. Chłopcy nie tylko trenowali, ale także wymyślili plan ataku, plan, nad którym Trunks objął prowadzenie – a Vegeta z pewnością byłby dumny ze swojej taktyki walki.

Czytaj także  A One-Punch Man Monster Holds The Answer To The Series' Biggest Mystery

Duma Vegety jest powodem, dla którego przegrywa tak wiele walk i przekazał to Trunksowi

Trunksowi lepiej bez Vegety.

Wracając do sag Android/Cell, po tym, jak zagrożenie ze strony androidów ustąpiło, a Z-Fighters rozprawili się z Cellem, Trunks chce zabić złoczyńcę, zanim wchłonie 18 i osiągnie ostateczną formę, podczas gdy Vegeta aktywnie poparł pomysł Cella silniejszy, by walczyć z nim z maksymalną mocą – walkę, którą Vegeta przegrywa. Następnie, kiedy Trunks powrócił do swojej przyszłej osi czasu, szybko zabił zarówno androidy, jak i Cella, zanim miały szansę urosnąć w siłę. Działania Future Trunksa są dalekie od działań jego młodszego odpowiednika. Kiedy Kid Trunks planuje atak na Buu z Gotenem, myśli tak, jak pomyślałby Vegeta: walcz z nim na niższym poziomie mocy przez chwilę, zanim uwolni wszystko i wykończy go. Trunks wyjaśnia, że ​​on i Goten przygotowywali się do tej walki przez tydzień i nie chcieli, aby skończyła się ona natychmiast, nawet jeśli w grę wchodziły losy świata – a te słowa równie dobrze mogły pochodzić od samego Vegety. usta.

Vegeta jest znany z przedłużania walki, aby udowodnić swoją wyższość ze względu na swoją saiyańską dumę. Niestety, ta metoda walki jest powodem, dla którego Vegeta przegrywa tak wiele walk, a Cell jest tylko jednym z przykładów – i to samo stało się z jego synem, gdy walczył z Buu. Kid Trunks za dużo bawił się z Buu, w wyniku czego on i Goten przegrali. Jednak Future Trunks nigdy się nie waha, gdy ktoś musi umrzeć, jak pokazano w przypadku Friezy, 17, 18 i Cella – wszystkie bitwy, które wygrał w ciągu kilku sekund. Wyniki mówią same za siebie, a na podstawie dowodów zawartych w tych rozdziałach Dragon Ball wydaje się jasne, że Trunks jest znacznie lepszym wojownikiem bez wpływu Vegety.

Czytaj także  One-Punch Man ujawnia prawdziwą tożsamość swojego najpopularniejszego bohatera

Więcej: Zmartwychwstanie Goku potwierdza teorię Dark Dragon Ball Z

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *