W odpowiedzi na ten popularny serial Netflixa o Jeffreyu Dahmerze, dr Phil mówi, że w tym tygodniu w jego programie poproszą ofiary seryjnego mordercy o opowiedzenie prawdziwej historii. W DAHMER – Monster: The Jeffrey Dahmer Story, współtworzonym przez Ryana Murphy’ego i Iana Brennana, Evan Peters wciela się w tytułowego kanibala. Chociaż serial spotkał się z krytyką z różnych powodów, Peters zebrał wiele pochwał od krytyków, którzy chwalili jego występ jako Dahmera.

Ale to, co widzieliśmy w serialu, nie jest tym, czym naprawdę jest Dahmer, według dr Phila. W tym tygodniu prezenter telewizyjny wyemitował trzyczęściowy serial o historii Dahmera, w tym wywiady z dwoma mężczyznami, którzy byli prześladowani przez Dahmera w wojsku. Ojciec Dahmera, Lionel Dahmer, udziela również wywiadu na potrzeby programu. Rozmawiając z TMZ na temat sprawy, dr Phil mówi, że jego rozmowy z ofiarami dają inny obraz tego, jak Dahmer był w rzeczywistości, w porównaniu do portretu Petersa.

„Nasze podejście do tego polega na rozmowie z prawdziwymi ludźmi, którzy byli w to zaangażowani” — mówi dr Phil, najwyraźniej ujmując krytykę twórców Dahmera, którzy nie robią tego samego. „Muszę wam powiedzieć, że wielu z nich było bardzo zdenerwowanych specjalnym programem Netflix. Mówię to na dwóch poziomach: po pierwsze, to po prostu przywróciło im wszystko, a przez nich mówię o członkach rodziny tych, którzy byli zagubieni.

Dodał: „Rozmawiałem z dwoma mężczyznami, którzy faktycznie przeżyli przez niego traumę, zgwałcili go, pobili go, torturowali przez niego, ale przeżyli i uciekli. I mówią, kim naprawdę jest i jak został przedstawiony w tej serii są dwie różne osoby”.

Czy serial Netflix gloryfikował Jeffreya Dahmera?

Netflixa

Rozmawiając z tymi, którzy przeżyli Dahmera, dr Phil był w stanie rzucić nieco więcej światła na reakcję na serial Netflixa. Mówi, że czuli, że serial został zaprojektowany, aby widzowie lepiej zrozumieli motywacje Dahmera, a może nawet mieli dla niego trochę empatii, podczas gdy twierdzą, że w rzeczywistości był on „zabójcą z zimną krwią”, który nie zasługuje na litość.

Czytaj także  Cobra Kai Star, Ralph Macchio, uważa, że ​​sezon 6 zostanie ogłoszony „bardzo szybko”

„Myślę, że czuli się tak w specjalnym programie Netflix, nie usprawiedliwiali tego, co zrobił, ale czuli, że było to trochę romantyczne i że było kontekstualizowane w taki sposób, że w pewnym sensie było przyciąganie do zrozumienia, jak musiał być tam, gdzie był, i przyciągać empatię” – powiedział dr Phil. „I powiedzieli, że to nie jest to, kim on był. To zabójca z zimną krwią, który czerpał wielką przyjemność z torturowania ludzi, wyciągania ich, a następnie mordowania”.

Pomimo kontrowersji serial Dahmer był wielkim hitem dla Netflix, przyciągając bardzo dużą oglądalność w ciągu pierwszego miesiąca od premiery. Doprowadziło to do odnowienia Monstera na kolejne dwa sezony, z których każdy skupi się na innych niesławnych, „potwornych” przestępcach, którzy wywarli duży wpływ na społeczeństwo. Prawdziwy szał przestępczy trwa nadal, niezależnie od reakcji, jaką czasami może wywołać.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *