BBC

Fani Doctor Who byli zachwyceni i zdezorientowani powrotem Davida Tennanta jako 14. iteracji Władcy Czasu z Gallifrey. Grając Doktora przez kilka lat i będąc jednym z najpopularniejszych Doktorów w 60-letniej historii serialu, powrót Tennanta w rocznicowym odcinku zachwycił fanów serialu. Jednak jeden aspekt powrotu aktora do roli w ostatnich chwilach „The Power of the Doctor” był mylący dla wieloletnich fanów serialu – jego zregenerowany kostium. Teraz powracający showrunner Russell T. Davies wyjaśnił, dlaczego nie mogliśmy zobaczyć Davida Tennanta w ubraniach Jodie Whittaker.

Przez dziesięciolecia każdy nowy Doctor w Doctor Who regenerował się w strój swojego poprzednika, więc kiedy Jodie Whittaker przekształciła się w Davida Tennanta, ponowne pojawienie się wariantu starego kostiumu Tennanta zdawało się łamać kanon, który był niewypowiedzianą tradycją Doctor Who od 1963 roku Davies niedawno rozmawiał z Radio Times i wyjaśnił powód decyzji o niepokazywaniu Tennanta w garniturze Whittakera.

„Byłam pewna, że ​​nie chcę, aby David pojawił się w kostiumie Jodie. Myślę, że koncepcja mężczyzn przebranych za „kobiece ubrania”, pojęcie dragów jest bardzo delikatne. Jestem wielką fanką tej kultury i godność tego, to naprawdę cenna rzecz. Ale musi to być zrobione z ogromną myślą i szacunkiem. W odniesieniu do Jodie i jej Doktora, myślę, że może to wyglądać jak kpina, kiedy hetero mężczyzna nosi jej ubranie. duży, dwumetrowy Szkot, wygląda na to, że bierzemy miki”.

Davies dodał, że sposób, w jaki media wykorzystałyby taki moment w przyszłości, oznaczał również, że nigdy nie chciał, aby powracający Doktor Tennanta był przebrany za Whittakera. Doszedł do wniosku:

„Jeśli potrafią bawić się płcią w sarkastyczny lub krytyczny sposób, będą to robić. Moglibyśmy mieć Doktora przebranego za rycerza, przebranego za Boga lub przebranego za Williama Hartnella, a jedyne zdjęcie, które wydrukowaliby, przedstawiałoby Davida w tym, co uważali za odzież damską”.

Czytaj także  Disney+ The Santa Clauses: fabuła, obsada, data premiery i wszystko inne, co wiemy

Czy David Tennant noszący damskie ubrania naprawdę byłby problemem dla Doctora Who?

Doctor Who - Powrót Davida Tennanta BBC

Chociaż łatwo jest zobaczyć, skąd pochodzi Russell T. Davies, jeśli chodzi o to, w jaki sposób media i media społecznościowe wykorzystywałyby obraz Davida Tennanta w spodniach Jodie Whittaker do końca czasu, czy naprawdę byłoby to tak dużo poruszenia jest kwestią dyskusyjną. W końcu, w imię równości, nikt nie mrugnął powieką, kiedy Whittaker wpadła w strój Petera Capaldiego, a biorąc pod uwagę, że jej Doktor nie był dokładnie znany z noszenia zwiewnej sukni ślubnej lub czegoś w tym stylu, w kontekście serialu byłoby to nie były zbyt dziwaczne, aby zastosować zwykłą zasadę regeneracji.

Wyjaśnienie regeneracji kostiumów byłoby prawdopodobnie o wiele bardziej zgodne z dziedzictwem serialu, ponieważ jest to pierwszy raz, kiedy Doktor zregenerował się do poprzedniej wersji samego siebie. Może to oznaczać, że transformacja zapamięta wszystko z poprzedniej iteracji. Jak dotąd wciąż nie wyjaśniono, dlaczego nowa regeneracja przywróciła Doktora do dawnej postaci, ale bez wątpienia odpowiedź na to pytanie pojawi się, gdy w przyszłym roku zostanie wyemitowany trzyodcinkowy program Davida Tennanta.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *