Ponad 18 lat później Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (2004) nadal jest najlepszym filmem Naruto. Biorąc pod uwagę, że tylko dwa filmy Naruto są uważane za kanon, The Last: Naruto The Movie i Boruto: Naruto the Movie, lepiej jest analizować filmy Naruto jako własne rzeczy, a nie jako rozszerzenie głównej historii. W czasach, gdy seriale anime, takie jak My Hero Academia i Jujutsu Kaisen, kontynuują swoją główną historię poprzez kanoniczne filmy teatralne, filmy niekanoniczne, takie jak Ninja Clash in the Land of Snow, mogą być postrzegane jako mało ważne. Jednak jako samodzielny, pierwszy film Naruto wciąż się trzyma.

Istnieje 11 filmów Naruto, biorąc pod uwagę oryginalną serię Naruto, Naruto Shippuden i Boruto. Z tej sumy większość została wydana bezpośrednio do domowego wideo. Naruto wrócił na duży ekran stosunkowo niedawno z The Last, co miało sens, biorąc pod uwagę, że film miał zakończyć Naruto Shippuden i założyć serię Boruto. Podobnie Boruto: Naruto the Movie otrzymał kinową premierę, która pomogła promować nadchodzącą serię Boruto. To powiedziawszy, Ninja Clash in the Land of Snow, pierwszy film Naruto, został wydany w kinach.

Być może fakt, że był to pierwszy film Naruto, sprawił, że Starcie Ninja w Krainie Śniegu miało inny, bardziej wyjątkowy charakter niż oglądanie filmów o Naruto. Część 1 Naruto wciąż była emitowana, kiedy ukazała się Ninja Clash in the Land of Snow, co oznaczało, że widzowie nie byli przyzwyczajeni do oglądania przygód Naruto z panoramicznym współczynnikiem proporcji i świetnym tempem. Dwugodzinny film kinowy ma zwykle znacznie większy budżet w porównaniu z pełnym sezonem cotygodniowego anime, dlatego Ninja Clash in the Land of Snow z 2004 roku wygląda o wiele lepiej niż to, do czego widzowie byli przyzwyczajeni. Oprócz walorów wizualnych, Ninja Clash in the Land of Snow to solidna historia ze wspaniałymi momentami z Naruto i Drużyny 7.

Czytaj także  Ed Cowboy Bebop był właściwie zainspirowany jednym z kluczowych członków personelu

Dlaczego żaden film o Naruto nie przewyższył Starcia ninja w krainie śniegu

Naruto i księżniczka w Ninja Clash in the Land of Snow

W porównaniu do Ninja Clash in the Land of Snow, wiele filmów Naruto i Naruto Shippuden bardziej przypomina OVA niż kinowe wrażenia. Podczas gdy każdy film o Naruto, z wyjątkiem The Last i Boruto: Naruto the Movie, jest technicznie wypełniaczem Naruto, Ninja Clash in the Land of Snow traktuje siebie wystarczająco poważnie, aby zapewnić kinowy klimat, któremu dorównuje tylko The Last. W przeciwieństwie do wielu filmów o Naruto, Ninja Clash in the Land of Snow nie sprawia wrażenia czteroodcinkowej historii zmontowanej jako film. Zamiast tego następuje spójna trzyaktowa podróż, w której niezłomny duch Naruto inspiruje księżniczkę do uratowania dnia.

Każdy film Naruto lub Naruto Shippuden zabiera widzów na zupełnie inną przygodę niż poprzedni. To powiedziawszy, Ninja Clash in the Land of Snow jest nadal najlepszym filmem oferowanym przez franczyzę. Silnym pretendentem do tego tytułu był The Last: Naruto the Movie, ale film miał trudną misję bycia zarówno nową historią, jak i epilogiem Naruto Shippuden. Ze względu na swoją skuteczną prostotę film Naruto: Starcie ninja w Krainie Śniegu prawdopodobnie zawsze będzie dobrze pamiętany przez widzów.

Dalej: Nie, Naruto nie powinien był zakończyć się po łuku bólu

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *