Pokémon Ditto w swojej naturalnej postaci to prosta różowa plama z głupią uśmiechniętą twarzą. Ze względu na swoją zdolność kopiowania, Ditto jest jednym z najważniejszych Pokémonów w serii, ale najbardziej charakterystyczny aspekt wyglądu kopii Ditto poza grami pochodzi z jednego odcinka anime.

Sztuczka Ditto w Pokémonach zawsze polegała na tym, że jest w stanie doskonale replikować przeciwnika, aż do kopiowania blasku w niektórych grach. Jednak szeroka gama towarów i materiałów promocyjnych przedstawia ditto z niekompletnymi transformacjami, w których zwykła twarz Pokémona zostaje zastąpiona uśmiechniętą twarzą Ditto, ujawniając ją jako kopię. Ale jeśli wszyscy Ditto są znani z tworzenia doskonałych kopii, w jaki sposób Ditto stał się znany z tych błędnych twarzy?

Wszystko wraca do odcinka oryginalnego sezonu anime Kanto, zatytułowanego „Ditto’s Mysterious Mansion”. W tym odcinku Ash, Misty i Brock spotykają trenera o imieniu Duplica, który jest w posiadaniu Ditto. Podczas gdy Ditto jest w stanie dokładnie kopiować szeroką gamę Pokémonów pod względem wielkości i kształtu, nie jest w stanie zmienić swojej twarzy, rujnując iluzję. Duplica organizuje program oparty na umiejętnościach kopiowania Ditto, więc jest to dla niej poważny problem. Ash i przyjaciele postanawiają pomóc i współpracują z Ditto, aby trochę poćwiczyć, ale bezskutecznie. Następnie Zespół R porywa Ditto i próbuje zmusić go do przekształcenia się w rzadkiego Pokémona, takiego jak Dratini, czego również mu ​​się nie udaje (zamiast tego zamienia się w książkę). W rzeczywistości grożą mu prawidłową transformacją, więc problem zostaje rozwiązany, gdy Duplica odzyskuje Ditto pod koniec odcinka.

Ditto firmy Duplica wyznacza standardy

Pokemon-Ditto-Book

Ditto firmy Duplica ze swoimi niedoskonałymi przemianami stało się wzorem tego, jak Ditto może i powinno wyglądać. Ditto przebrany za Pokémona, na przykład Bulbasaur w Pokémon Snap, nosi oryginalną twarz Ditto, podobnie jak Duplica. Inne tytuły typu spin-off, takie jak Pokémon Mystery Dungeon, również wykorzystywały niedoskonałą transformację Ditto, aby pomóc odróżnić kopię Ditto od oryginału, który naśladuje. Powszechne stało się również, że pluszowe zabawki innych Pokémonów występują w rzadkiej formie wariantu Ditto, całkowicie identycznej ze standardowym pluszem, z wyjątkiem twarzy Ditto. Duplika pojawiła się jeszcze raz w odcinku „Imitation Confrontation”, gdzie ma innego Ditto, który może poprawnie kopiować wygląd, ale nie jest w stanie zmienić swojego rozmiaru, aby dopasować, tworząc wersje Pokémona w skali, którą kopiuje.

Czytaj także  One-Punch Man's Inspiration Returns to Anime With New Movie

Biorąc pod uwagę, że Duplica nie pojawił się w odcinku od ponad 20 lat, wielu współczesnych fanów Pokémonów może nawet nie wiedzieć, że głupie uśmiechnięte kopie twarzy Ditto pochodzą z pierwszego pojawienia się Ditto. To pokazuje, jak wpływowe mogą być odcinki anime Pokémon, jeśli chodzi o definiowanie osobowości Pokémonów, ponieważ te odcinki pozostają w pamięci fanów przez długi czas.

Dalej: Miniserial Pokémon Generations to serial, którego domagają się dojrzali fani anime

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *