Ogłoszono, że Wonder Man dołączy do uniwersum telewizyjnego Marvela, a wiadomości o serialu zaczęły napływać, gdy serial nabierał kształtu. Czas podzielić się fabułą, obsadą i wszystkim innym, co wiemy o Wonder Man.

Stworzony przez pisarza Stana Lee i artystów Dona Hecka i Jacka Kirby’ego, Wonder Man został wprowadzony do Marvel Comics w 1964 roku za pośrednictwem The Avengers # 9. Postać znana jako Simon Williams jest synem przemysłowca Sanforda Williamsa. Po jego śmierci przejmuje kontrolę nad swoim sprzętem z amunicją, widząc, że jego sukcesy są ograniczone, jeśli chodzi o konkurencję ze Stark Industries Tony’ego Starka. Młodszy Williams zyskuje supermoce oparte na jonach, w tym super siłę, pracując pod nikczemnym baronem Zemo i stając się antagonistą Avengersów. Jednak później decyduje się zostać częścią tego zespołu superbohaterów.

Komiksy łączą go z Visionem, ujawniając, że syntetyczny bohater został stworzony na podstawie „fal mózgowych” Simona Williamsa, a nawet związał się romantycznie ze Scarlet Witch po śmierci Visiona.

Wonder Man: Fabuła

Komiksy Marvela

Wonder Man pojawił się wcześniej w MCU jako pisanka ze Strażników Galaktyki vol. 2, ponieważ James Gunn umieścił w tle kilka plakatów, na których Nathan Fillion grał aktora Simona Williamsa.

I chociaż nie ma streszczenia serii Wonder Man, oczekuje się, że jej fabuła przynajmniej utrzyma historię Simona Williamsa jako aktora. Pojawi się również, po powrocie postaci w Shang-Chi i Legendzie Dziesięciu Pierścieni, powrót Bena Kingsleya jako Trevora Slattery’ego. Z drugiej strony, według Variety, postać, która udawała Mandaryna w Iron Man 3, odegra istotną rolę w fabule, a jego pojawienie się w serialu wzmocniłoby doniesienia, że ​​Wonder Man byłby hollywoodzką satyrą.

Dopiero okaże się, czy serial dostosuje oryginalną linię postaci jako kalifornijskiego bohatera/aktora, czy też skupi się na jego związku ze Scarlet Witch i Vision, rozszerzając mały wszechświat obu postaci, który stopniowo rośnie w UCM wraz z pojawieniem się Wandy w Doktor Strange 2 i zapowiedziany spin-off Agathy Harkness na Disney+.

Czytaj także  Pamela Anderson Wants a Public Apology from Pam & Tommy Creators

Więc chociaż nie ma jeszcze oficjalnego streszczenia, Wonder Man ma wiele możliwości do odkrycia. Pozostaje tylko dowiedzieć się, w co Disney+ zdecyduje się najpierw zanurzyć.

Wonder Man: obsada i ekipa

Yahya Abdul-Mateen II Cudowny człowiek Universal Pictures/Marvel Comics

Według portalu Deadline, Yahya Abdul-Mateen II został niedawno obsadzony w głównej roli w serialu Disney+ Wonder Man. Fani mogą być szczęśliwi, ponieważ Abdul-Mateen jest znany w świecie superbohaterów ze swojej pracy nad Watchmen HBO, zdobywając swoją pierwszą nagrodę Emmy w 2020 roku za pracę w serialu.

Aktor po raz pierwszy związał się z DC w filmie Aquaman z 2018 roku i ponownie wcieli się w rolę Czarnej Manty w sequelu Aquaman and the Lost Kingdom, którego premiera zaplanowana jest na 25 grudnia 2023 roku. Abdul-Mateen pojawił się także w filmach takich jak Ambulance, The Matrix Resurrections, kontynuacja Candymana, nominowany do Oscara dramat The Trial of the Chicago 7, Jordan Peele’s Us i The Greatest Showman. Dodatkowe kredyty telewizyjne obejmują Black Mirror i The Get Down.

Oprócz Ambulance i innych ostatnich projektów aktora, jego nadchodzące projekty dla Abdul-Mateen to limitowana seria FX Scent of Burnt Flowers oparta na powieści Blitza Bazawule’a, thriller akcji Dwayne Johnson Emergency Contact, w którym zagra i będzie producentem wykonawczym . Abdul-Mateen wyprodukuje także film Prime Video I Helped Destroy People, oparty na artykule Janet Reitman z New York Timesa z 2021 r., wraz z Michaelem B. Jordanem.

Chociaż żadne inne gwiazdy nie zostały ogłoszone, aby dołączyły do ​​obsady, pojawiły się wieści o ekipie odpowiedzialnej za Wonder Mana za kulisami. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, reżyser Destin Daniel Cretton, połączył siły z Andrew Guestem, scenarzystą i producentem takich komedii, jak Brooklyn Nine-Nine i Community — zarówno serialu, jak i nowo ogłoszonego filmu — aby zająć się serial aktorski z długoletnią postacią Marvela.

Czytaj także  Chris Hemsworth przyznaje, że nie oglądał więcej niż jednego odcinka Lokiego

Gość będzie głównym scenarzystą serialu, a Cretton będzie producentem wykonawczym i prawdopodobnie wyreżyseruje odcinek lub więcej. Obaj będą również współtwórcami serialu.

Data wydania

Cudowny człowiek Komiksy Marvela

Wonder Man dołączy do katalogu serii Marvel Disney+ i jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Zdjęcia mają rozpocząć się w 2023 roku. Z tego powodu nie ma jeszcze ustalonej daty premiery serialu.

Jeśli jednak nie będzie żadnych nieoczekiwanych opóźnień w kręceniu zdjęć, ruszą one na początku przyszłego roku i można śmiało założyć, że zakończą się w połowie 2023 roku. Oznacza to, że najbardziej optymistyczną datą premiery Wonder Mana jest pierwszy kwartał z 2024 roku. Czas pokaże, czy te wyliczenia się potwierdzą i czy fani będą cieszyć się serialem szybciej, niż się wydaje.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *