Podczas gdy firma Walt Disney Company jest zwykle adresatem wielu skarg od niektórych reżyserów za blokowanie kasy dużymi przebojami filmowymi z Marvel Cinematic Universe lub ich własnymi przeróbkami na żywo, jest to wyraźnie coś, czego potrzebuje kino przetrwać. Deadline poinformował, że pojawienie się Black Panther: Wakanda Forever pomogło podnieść kasę Disneya w 2022 roku do ponad 3 miliardów dolarów. Z Avatar: The Way of Water, który ma się ukazać w przyszłym miesiącu, może to bardzo szybko przekroczyć 4 miliardy dolarów w następnym miesiącu.

To będzie czternasty raz, kiedy House of Mouse przekroczy granicę 3 miliardów dolarów w ciągu roku, czemu bardzo pomógł ciągły sukces ich wielu dużych franczyz. To jest coś, co teraz rozszerzyło się o wiele wcześniejszych wydań 20th Century Studios i wydaje się, że będzie to coroczne wydarzenie, głównie dzięki MCU.

W tym roku Disney zdobył wielkie hity z Doctor Strange w Multiverse of Madness, Thor: Love and Thunder, Death on the Nile, a nawet niezbyt oszałamiający występ Lightyear wystarczył, aby zapewnić iskry kasowe w ciągu roku, który trwał walczyć w obliczu pandemii Covid. Ponieważ rok 2023 ma obejmować kilka wydań Marvela, Indiana Jones 5, The Little Mermaid i animowaną ofertę Elemental, jest niewielka szansa, że ​​dominacja Disneya dobiegnie końca w najbliższym czasie.

Czy Disney szkodzi Box Office?

Disneya

Było wielu filmowców, takich jak Martin Scorsese, którzy bardzo głośno potępiali liczbę wydanych filmów Marvela i wpływ, jaki ma to na mniejsze, cichsze filmy, które wydają się mieć trudności z przyciągnięciem widzów do kin. Chociaż są chwile, kiedy multipleksy wydają się być niczym innym jak wielkimi, efektownymi hitami, zawsze można argumentować, że bez tego rodzaju rozrywek dla publiczności, które były podstawą letnich sezonów przez ponad pięć dekad, jest prawdopodobne, że nie byłoby doświadczenie kinowe w ogóle.

Czytaj także  Hayden Panettiere Said She 'Willed' Her Scream Character 'Back Into Existence'

Niektóre filmy są przeznaczone do oglądania na dużym ekranie, a inne są bardziej odpowiednie do oglądania w domu za pośrednictwem transmisji strumieniowej. To jest teraz równowaga, której szukają twórcy filmowi, nawet tacy jak Steven Spielberg, który zawsze opowiadał się za doświadczeniem teatralnym, przyznając, że niektóre filmy po prostu nie nadają się na wielkie wygrane w kasie.

Wyzwania związane z pandemią COVID-19 dowiodły, że na świecie jest miejsce zarówno na filmy kinowe, jak i filmy przesyłane strumieniowo, a niedawne hybrydowe premiery filmów, takich jak Halloween Ends i Glass Onion, jeszcze bardziej rozwinęły ten model, aby filmy mogły cieszyć się zarówno jednocześnie krótki cios kasowy i sukces na żądanie.

Oczywiście, jeśli chodzi o to, kina potrzebują wielkich hitów filmowych, aby utrzymać się na rynku, a to jest coś, co Disney może zrobić lepiej niż ktokolwiek inny, gdy jest na szczycie swojej gry. Ci, którzy zainwestowali w Marvel Cinematic Universe lub cieszyli się odświeżonymi przeróbkami Disneya na żywo, mogą być pewni, że jest ich o wiele więcej i jeszcze więcej.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *