Ostrzeżenie: SPOILERY do odcinka 135 sezonu 6 My Hero Academia Anime My Hero Academia pokazało jedną z najsmutniejszych i najbardziej emocjonalnych scen w całej serii, a widok, jak Izuku Midoriya (Deku) zdradza swojego mentora All Mighta i jego nauki, boli jeszcze bardziej niż tak było w mandze.

W 135. odcinku My Hero Academia Deku zostaje w końcu przekroczony przez nieustępliwą pogoń za złoczyńcami All For One i Tomurą Shigaraki. Po podjęciu decyzji o pozostawieniu kolegów z klasy z UA daleko w tyle, aby chronić ich przed niebezpieczeństwem, Deku polegał na pomocy All Mighta, który działał jako wsparcie dla młodego bohatera. Jednak po spotkaniu z Lady Nagant i po wysłuchaniu złowrogich gróźb All For One, Deku decyduje, że nie potrzebuje już swojego mentora. W smutnej, emocjonalnej sekwencji, która ma miejsce w deszczu, Deku mówi bezsilnemu All Mightowi, że nie musi się martwić, ale tak naprawdę ma na myśli to, że All-Might nie może już mu pomóc.

Powiązane: Wersja anime Dark Deku My Hero Academia jest lepsza niż manga

Deku łamie serce All Mighta, odrzucając jego pomoc

All Might jest jedynym powodem, dla którego Deku został bohaterem, nie tylko dlatego, że przekazał mu swój dar One For All, ale głównie dlatego, że Deku dorastał, wielbiąc dawnego nie. 1 zawodowy bohater. Misją All Mighta było nie tylko bycie najlepszym i najsilniejszym bohaterem, ale inspirowanie ludzi swoim działaniem, stając się Symbolem Nadziei, który rozprasza cienie stworzone przez All For One. Jego wpływ był tak wielki, że zainspirował nawet chłopca bez dziwactw, a tym samym bez nadziei na zostanie bohaterem, Deku. Jednak ciężar bycia następcą One For All jest ogromny, a All Might jest w pełni świadomy, że Deku może być przytłoczony poczuciem odpowiedzialności.

Czytaj także  Dragon Ball’s Strongest Android Wouldn’t Stand a Chance Against Frieza

To dlatego, po tym, jak Izuku zdecydował się opuścić UA na początku wątku Mrocznego Bohatera, All Might wspierał go, podążając za jego protegowanym, podczas gdy Deku polował na złoczyńców i szukał wskazówek na temat miejsca pobytu All For One. Utraciwszy swoje moce, All Might przyjął niemal ojcowską rolę, przypominając Deku o potrzebie odpoczynku i przynosząc mu bento (japońskie lunche w pudełku). Jednak obsesja Deku na punkcie „ratowania wszystkich” posunęła się za daleko. Izuku odrzuca pomoc swojego mentora, ponieważ chce udźwignąć ciężar (i niebezpieczeństwo) samotnej walki z All For One. Jednak nie zdaje sobie sprawy, że robiąc to, sprawia, że ​​​​All Might czuje się jak porażka, zaostrzając jego poczucie winy za narażenie Deku na niebezpieczeństwo, czyniąc go dziewiątym następcą One For All.

Obsesja Deku popycha go do zdrady najważniejszej nauki All Mighta

całe bento rozlane na ziemię

Tragedia uczuć All Mighta jest wzmocniona przez bento, które próbował dać Izuku, spadając i rozlewając jego zawartość na ziemię. Deku nie zdaje sobie sprawy, że w swojej nieudanej próbie ochrony wszystkich tak naprawdę zdradza All Mighta i jego najważniejszą naukę: bohaterowie nie muszą po prostu pokonywać złoczyńców, muszą stać się inspiracją. Staje się to jasne w dalszej części odcinka, kiedy cywile uratowani przez Midoriyę uciekają przed nim w strachu. Konfrontacja Deku z All Mightem to jeden z najlepszych, ale także najsmutniejszych momentów w My Hero Academia, a anime jak zwykle wykonało wyjątkową robotę, ożywiając je na ekranie.

Więcej: Nowa kombinacja mocy Deku w My Hero Academia dowodzi, dlaczego jest wielkim bohaterem

Sezon 6 My Hero Academia jest transmitowany na Crunchyroll.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *