Ostrzeżenie: Spoilery dla My Hero Academia sezon 6, odcinek 13 Moce One for All w My Hero Academia są w dużej mierze wciąż tajemnicą dla Deku, ale przynajmniej jedna taka moc jest nieco mniej tajemnicza teraz, gdy Deku używał jej nie tylko w bitwie , ale rozpoznał, czym jest.

Jeden za Wszystkich został przekazany Deku przez All Mighta, ale All Might nie był też pierwszym, który dzierżył tę moc. Deku jest w rzeczywistości dziewiątym użytkownikiem One for All w My Hero Academia, a prawie każdy poprzedni użytkownik również pozostawił po sobie swój oryginalny Quirk. Oznacza to, że One for All jest w rzeczywistości zbiorem sześciu Darów, oprócz gromadzenia zapasów mocy, ponieważ Deku i All Might nie wprowadzili nowych Darów do miksu. Jednak brak Daru Deku wydaje się być kluczowym powodem, dla którego ma dostęp do innych Darów przechowywanych w środku. Najpierw zamanifestował Czarny Bicz, Dar Piątego i Unoszenie się, Dar Szóstego, a teraz najnowszy: Zmysł Zagrożenia.

Walcząc z Shigarakim/Wszyscy za jednego, Deku był w stanie unikać nadchodzących ciosów z niesamowitą precyzją. Budząc się po ataku Dabiego w tym odcinku, Deku ponownie odczuwa dziwne uczucie, które opisuje jako „kłucie w głowę”. Od razu zdaje sobie sprawę, że to musi być Danger Sense, Dar należący do Czwartego Użytkownika One for All. Zmysł Zagrożenia może ostrzegać użytkownika o nadchodzących atakach i zagrożeniach, co czyni go niezwykle przydatną umiejętnością w walce — ale tylko wtedy, gdy towarzyszy mu bardziej ofensywny Dar, którym można się zemścić. Deku jest w stanie rozpoznać dar tylko dzięki notatkom All Mighta na temat poprzedniego One for All użytkowników My Hero Academia, które otrzymał w zeszłym sezonie.

Zmysł zagrożenia Deku jest dla niego idealnym darem

My Hero Academia: Wizualnie oznaczający impuls z Danger Sense Deku

Danger Sense dobrze pasuje do Deku na więcej niż jeden sposób. Po pierwsze, Deku zawsze był bardziej strategicznym wojownikiem niż wielu jego kolegów z klasy i myśli o swoich działaniach w bitwie znacznie bardziej niż przeciętny bohater Shonen. Dzięki szybkiemu myśleniu wczesne ostrzeżenie o niebezpiecznych atakach lub sytuacjach daje mu szansę na reakcję i opracowanie planu. Jest też fakt, że Deku jest bardzo otwarcie oparty na Spider-Manie, jednym z ulubionych bohaterów Marvela twórcy serii, Kohei Horikoshiego, a nowe dziwactwa, które odblokował, tylko uczyniły go jeszcze bardziej. Oprócz przemówienia All Mighta o „wielkiej mocy, wielkiej odpowiedzialności”, Blackwhip pozwala teraz Deku obracać się jak pajęczyna, podczas gdy Danger Sense działa bardzo podobnie do „Spider Sense” Spider-Mana, który podobnie ostrzega go przed potencjalnie niebezpiecznymi atakami przed czasem. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich dziwactw w One for All, ponieważ Spider-Man nie ma czegoś takiego jak Float.

Czytaj także  Dragon Ball Super Isn't Doing Enough to Deny its Grossest Romance

Nowa moc, którą ma do dyspozycji, oczywiście czyni Deku potężniejszym, ale ta konkretna moc czyni go również bardziej zdolnym wojownikiem. Ponieważ Shigaraki podnosi poprzeczkę, jeśli chodzi o nowe dziwactwa, Deku z My Hero Academia będzie potrzebował wszelkiej możliwej pomocy, aby się dopasować.

Więcej: Aizawa z My Hero Academia zachowuje swoje dziwactwo… za wysoką cenę

My Hero Academia powróci do strumieniowego przesyłania nowych odcinków 7 stycznia 2023 r.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *