Następną grą wideo, która doczeka się adaptacji filmu fabularnego, jest Death Stranding. Zgodnie z terminem, wiadomość pojawia się wkrótce po ogłoszeniu, że przebojowa gra wideo otrzyma kontynuację. Hideo Kojima, który zaprojektował i wyreżyserował grę, jest na pokładzie filmu jako producent pod szyldem Kojima Productions. Nad projektem współpracuje z producentem wykonawczym Barbarian, Alexem Lebovici z Hammerstone Studios. Lebovici będzie produkować razem z Kojimą, podczas gdy Kojima Productions US będzie producentem wykonawczym wraz z Allanem Ungarem.

Będzie to pierwszy film fabularny od Kojima Productions i mówi się, że nie będzie to bezpośrednia adaptacja gry wideo. Chociaż nie ujawniono żadnych konkretnych szczegółów fabuły, mówi się, że film „wprowadzi nowe elementy i postacie do uniwersum Death Stranding”. Umiejscowienie filmu w tym samym wszechświecie, co gry, otwiera drzwi dla uznanych postaci, takich jak Sam Porter Bridges Normana Reedusa. Powiedziawszy to, nie ogłoszono jeszcze żadnych członków obsady, a także nie jest jasne, kto napisze i wyreżyseruje adaptację. W każdym razie Kojima jest podekscytowany rozpoczęciem pracy nad filmem.

„Nie mógłbym być bardziej podekscytowany nową współpracą z Hammerstone Studios” — powiedział Kojima, który współpracował także z Reedusem przy anulowanej grze Silent Hills, w oświadczeniu. „To kluczowy moment dla serii i naprawdę nie mogę się doczekać współpracy z nimi przy przeniesieniu Death Stranding na duży ekran”.

Lebovici dodał: „Jesteśmy podekscytowani i zaszczyceni, że mamy okazję współpracować z genialnym i kultowym Hideo Kojimą przy jego pierwszej adaptacji filmowej. W przeciwieństwie do innych wysokobudżetowych adaptacji gier wideo, będzie to coś znacznie bardziej intymnego i ugruntowanego. Naszym celem jest zdefiniuj na nowo, czym może być adaptacja gry wideo, gdy masz wolność twórczą i artystyczną. Ten film będzie autentyczną produkcją „Hideo Kojimy”.

Death Stranding staje się filmem

Akcja gry, która po premierze spotkała się z pozytywnymi recenzjami, osadzona jest w postapokaliptycznych Stanach Zjednoczonych, które zostały zdziesiątkowane przez niszczycielskie kreatury. Podąża za Normanem Reedusem jako kurierem Samem Porterem Bridgesem w jego misji dostarczania zaopatrzenia do odległych kolonii. Dzięki gwiazdorskiej obsadzie gra zjednoczyła Reedusa z Madsem Mikkelsenem, Leą Seydoux, Margaret Qualley, Guillermo del Toro i Nicolasem Winding Refnem.

Czytaj także  Cocaine Bear Writer Has Several Sequels in Mind, Suggests Cocaine Bear in Space

Film Death Stranding nie ma jeszcze daty premiery. Death Stranding 2 zostało właśnie ogłoszone na The Game Awards, chociaż kontynuacja gry wideo również nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Zaprezentowano jednak specjalny zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej. Chociaż skupia się głównie na Seydoux, pojawia się w nim powracający Reedus.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *