Nie spodziewaj się, że w najbliższym czasie pojawi się solowa seria Foxa Muldera. W 1993 roku Chris Carter rozpoczął swoją serię science-fiction The X-Files z Davidem Duchovnym i Gillian Anderson w rolach agentów FBI, Foxa Muldera i Dany Scully. Po zakończeniu serii Duchovny i Anderson ponownie spotkali się przy filmie Z Archiwum X: Chcę wierzyć z 2008 roku, który był kontynuacją poprzedniej adaptacji filmu fabularnego z 1998 roku. odrodzenie serii sezonów w 2016 roku, kończąc jedenasty sezon serialu w 2018 roku.

Od tego czasu Duchovny pozostaje otwarta na powrót do świata Z Archiwum X, chociaż Anderson wydaje się znacznie mniej zainteresowany, czując, że zrobiła prawie wszystko, co mogła, grając Danę Scully. Doprowadziło to do pomysłu ponownego ożywienia Archiwum X w nowej historii, w której Duchovny powraca jako Mulder, ale tym razem nie będzie mu towarzyszył jego długoletni partner. To pomysł, który został przedstawiony Duchovny’emu w nowym wywiadzie dla ComicBook.com, ale aktor odrzuca ten pomysł, czując, że to nie jest prawdziwa historia z Archiwum X, jeśli nie dołączą do niego zarówno Carter, jak i Anderson. Mimo to nadal ma nadzieję, że seria będzie nadal działać, nawet bez Muldera i Scully’ego.

„Nie wiem. Nigdy tak naprawdę o tym nie myślałem. Dla mnie zawsze nie było żadnego programu, chyba że chodzi o Chrisa i Gillian, więc nie wiem. Znowu nie chcę o tym myśleć , ponieważ nie jest to coś, czego koniecznie potrzebuję w życiu, aby to zrobić. Myślę, że w tym momencie może być kolejna iteracja rzeczywistego programu bez żadnego z nas. Nie jestem pewien. Lub może być kreskówką. Można to zrobić na wiele sposobów. Ale osobiście dla mnie Archiwum X, w które jestem zaangażowany, składa się z Chrisa Cartera, mnie i Gillian, więc nie spędziłem czasu na myśleniu o inna wersja tego i nie wiem, czy to zrobię”.

Czytaj także  The Last of Us Poster Invites Fans to Look for the Light When Lost in the Darkness

Archiwum X: czy to już koniec?

Gillian Anderson skończyła z Archiwum X po 11. sezonie

Anderson powiedziała w 2018 roku, że skończyła z franczyzą, potwierdzając, że widziała sezon 11 jako swój ostatni bieg w The X-Files. Carter powiedział później, że ma nadzieję kontynuować, ale podobnie jak Duchovny zgodził się również, że nie byłoby to właściwe bez Dany Scully. Ale nie cała nadzieja jest stracona, ponieważ Anderson powiedział na początku tego roku, że może jednak wrócić, ale wymagałoby to sprowadzenia zupełnie nowego zespołu pisarzy. Wcześniej powiedziała Variety:

„Po prostu wydaje mi się, że to taki stary pomysł. Robiłem to, robiłem to przez tyle lat i skończyło się to tak niefortunnie. Żeby w ogóle zacząć tę rozmowę [about another season] musiałby być zupełnie nowy zestaw pisarzy i pałeczka musiałaby zostać przekazana, aby wydawało się, że jest nowy i postępowy. Więc tak, to już przeszłość”.

Czas pokaże, ale chyba lepiej nie zakładać się, że Anderson kiedykolwiek wróci do roli Dany Scully.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *