Ostrzeżenie: SPOILERY dotyczące rozdziałów Black Clover #341-342

W swoim najnowszym zwrocie akcji, Black Clover od razu skopiował jedną z najgorszych historii w Naruto: odkupienie Itachiego. Ustawiając Kapitana Yami, bohatera i przytłaczająco pozytywną postać, jako mordercę swojego klanu, Black Clover popchnie historię w kierunku nieuchronnego i rozczarowującego odkrycia, że ​​Yami zrobił to dla większego dobra, tak jak zrobił to Itachi w Naruto. .

Jednym z najbardziej intrygujących elementów fabuły we wczesnej części Naruto jest motywacja, która kieruje jednym z głównych bohaterów, Sasuke Uchiha, którego cały klan i rodzina została – rzekomo – eksterminowana przez jego starszego brata, Itachiego. Jedynym celem Sasuke w życiu jest stać się wystarczająco silnym, by wytropić i zabić Itachiego, co prowadzi go do porzucenia Konohy i podążania za złoczyńcą Orochimaru w celu uzyskania większej siły. Jednak kiedy Sasuke w końcu konfrontuje się i zabija Itachiego, jego brat ujawnia, że ​​prawdziwymi zdrajcami byli członkowie klanu Uchiha, którzy planowali zamach stanu, więc władcy Konohy nakazali Itachiemu zabicie ich w celu ochrony wioski i w zamian za oszczędzając życie Sasuke.

Rozdziały #341 i #342 Black Clover przedstawiają bardzo podobną fabułę, z kapitanem Yami z Black Bulls w centrum. Podczas gdy Asta przebywa w Krainie Słońca, aby trenować i zdobywać moc potrzebną do pokonania Lucjusza Zogratisa, spotyka Ichikę, młodszą siostrę Yami Sukehiro, która zaskakująco nienawidzi swojego brata. Wyjaśnia, że ​​Sukehiro był młodym cudownym dzieckiem w magii i sztukach walki i miał zostać przywódcą swojego klanu, tak jak Itachi. Jednak w wieku 13 lat Yami zmasakrował swojego ojca i resztę klanu, oszczędzając tylko Ichikę, a następnie na zawsze uciekł z Kraju Słońca.

„Zdrada” Yami to dokładnie ta sama historia, co historia Itachiego

To zaskakujące, jak bardzo ta historia przypomina rzekomą zdradę rodziny i wioski przez Itachiego. Zarówno Sukehiro, jak i Itachi byli młodymi geniuszami, urodzonymi w klanach o trudnej historii i trudnych stosunkach z władzami kraju. Uchiha byli zamknięci na peryferiach wioski Konoha, podczas gdy Yami mieli za zadanie strzec Goshu, niegościnnego terytorium na dalekim krańcu Kraju Słońca. Zarówno Sukehiro, jak i Itachi żywili nadzieje swoich ojców na odkupienie ich klanu. Obie masakry miały miejsce w nocy. W końcu obaj mężczyźni oszczędzili tylko młodsze rodzeństwo, które potem dorastało w nienawiści do nich. W tym momencie jest całkiem jasne, że albo Sukehiro tak naprawdę nie jest odpowiedzialny za masakrę swojego klanu, albo zrobił to dla większego dobra kraju, być może zgodnie z rozkazami władców tej ziemi.

Czytaj także  Hunter x Hunter's Kurapika is More Like the Phantom Troupe Than He Admits

Wielki zwrot Itachiego był jednym z najbardziej rozczarowujących momentów w Naruto, ponieważ sprawił, że długa walka Sasuke i płonąca motywacja były całkowicie bezcelowe, a także utrwalił stereotyp serialu o „dobrym złoczyńcy”. Chociaż Black Clover nie jest najbardziej oryginalną mangą, wciąż udało jej się zbudować przekonujący świat i interesującą historię do tej pory. To rażące zdzierstwo najgorszej fabuły Naruto doprowadzi jednak do tych samych rozczarowujących wyników dla Czarnej koniczyny.

Dalej: Nowa manga Sasuke to kontynuacja Naruto, na którą zasługują fani, a nie Boruto

Najnowszy rozdział Black Clover jest dostępny za pośrednictwem Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *