Nagrody Crunchyroll 2023 ogłoszono zwycięzców w każdej kategorii, a koronę zdobył Cyberpunk: Edgerunners. Został okrzyknięty Anime Roku 2023 i zdobył dodatkową nagrodę! Ta nowa oferta od Studio Trigger okazała się serią, którą trzeba obejrzeć.

W tegorocznej gali Crunchyroll Awards Cyberpunk: Edgerunners rywalizowało z Attack On Titan Final Season Part 2, Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc, Lycoris Recoil, Ranking of Kings i Spy x Family. Cyberpunk: Edgerunners ożywił zainteresowanie grą wideo, która go zainspirowała, zdobył wiele nominacji od Crunchyroll do tegorocznych nagród, a teraz zwycięża w rywalizacji z innymi hitami anime.

Cyberpunk: Edgerunners wyprzedza swoją konkurencję

Wydany we wrześniu 2022 roku w serwisie Netflix Cyberpunk: Edgerunners wyreżyserował Hiroyuki Imaishi, a scenariusz napisali Masahiko Otsuka i Yoshiki Usa. Zainspirowana grą Cyberpunk 2077 od dewelopera CD Projekt Red (która z kolei była inspirowana grą fabularną autorstwa Mike’a Pondsmitha), seria podąża za Davidem Martinezem, który dołącza do grupy edgerunnerów, stając się jednym z nich. Seria zawiera cybernetyczne ulepszenia, niebezpieczne miasto i tragiczną pogoń za snem.

To, co sprawia, że ​​​​wygrana serii jest tak imponująca, to fakt, że wiele innych serii opartych jest na mandze, która jest popularna od kilku lat, jeśli nie więcej. Innym oryginalnym anime, które było w toku, jest Lycoris Recoil. Bycie oryginalną serią mogło być wadą, ale Cyberpunk: Edgerunners przepchnął się przez tę możliwą barierę i wyprzedził swoje najlepiej sprzedające się odpowiedniki z serii manga, takie jak Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba i Attack on Titan.

Co wyróżnia Cyberpunk: Edgerunners?

Oprócz Anime Roku, Zach Aguilar zdobył także nagrodę dla najlepszego aktora głosowego (w języku angielskim) za rolę Davida Martineza, choć znany jest również z roli Tanjiro Kamado w filmie Demon Slayer. Aguilar udzielał głosów w wielu anime i seriach gier wideo, w tym między innymi One Piece, Hunter x Hunter, Your Lie in April, KILL la KILL, Sword Art Online, Jojo’s Bizarre Adventure i One Punch Man. Cyberpunk: Edgerunners ma tylko dziesięć odcinków, co czyni go również najkrótszą serią w grupie, pokazując, jak skuteczne było opowiadanie historii w krótkim czasie. Zawiera muzykę skomponowaną przez Akirę Yamaokę, który skomponował muzykę do serii gier wideo Silent Hill. Inne aspekty ścieżki dźwiękowej serialu zostały zaczerpnięte bezpośrednio z gry Cyberpunk 2077, dodając nową warstwę znaczeniową do ścieżki dźwiękowej gry i wrażeń z gry. Może nie wygrał kategorii Best Score, ale ścieżka dźwiękowa gry i nowo dodana oryginalna ścieżka dźwiękowa z pewnością nie zaszkodziły serii na dłuższą metę.

Czytaj także  Najlepsza fabuła Sword Art Online nie jest nawet oficjalna, to parodia

Cyberpunk: Edgerunners to oszałamiające nowe wejście do szerszego gatunku cyberpunk, podążające śladami Akiry i Ghost in the Shell. Ma fascynujące postacie, intrygującą cybernetykę, porywającą i mroczną scenerię, mnóstwo akcji, humorystyczne momenty i porywający styl animacji, który odróżnia ją od innych serii anime. Choć tragiczne, jak zwykle Night City, jest zdecydowanie niezapomniane i wciągające. Drugi sezon nie nadchodzi według kierownika dystryktu CD Projekt Red, Satoru Honmy, ale więcej historii z Night City mogłoby być bardzo mile widziane, gdyby piorun mógł dwukrotnie uderzyć w serię Cyberpunk. Zwycięstwo Cyberpunk: Edgerunners dla najlepszego anime roku na rozdaniu Crunchyroll’s 2023 Anime Awards jest zasłużone.

Więcej: Androidy DBZ ponownie łączą siły w nowej okładce autorstwa Darling in the Franxx Artist

Źródło: Crunchyroll, Cyberpunk: Edgerunners

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *