Pomimo tego, że jest to serial science-fiction osadzony w kosmosie, Cowboy Bebop zawsze był chwalony za solidne, realistyczne przedstawienie, z podróżami kosmicznymi wciąż ograniczonymi do Układu Słonecznego i technologią hiperprzestrzenną, która nie wydaje się poruszać szybciej niż światło. Ale jednym z najbardziej zaskakująco realistycznych aspektów scenerii Cowboy Bebop jest sposób, w jaki wykorzystano kosmitów.

W odcinku „Gateway Shuffle”, który przypadkowo zajmuje się słynnymi statkami kosmicznymi i bramami nadprzestrzennymi Cowboya Bebopa, ustalono, że ekoterrorystka imieniem Twinkle Maria Murdock i jej załoga zagrażają życiu milionów ludzi, aby chronić stworzenie znane jako „ Ganymede Sea Rat”, który pojawia się w ich logo. Szczur morski Ganimedesa jest najwyraźniej zjadany jako przysmak, a Murdock deklaruje, że zarazi całą populację Ganimedesa niebezpiecznym wirusem (który zamienia ludzi w małpy), chyba że jedzenie Szczura Morskiego zostanie zdelegalizowane.

Podczas gdy większość odcinka dotyczy Spike’a i reszty zespołu Bebop powstrzymujących Murdocka i wirusa, ważne jest, aby przede wszystkim nie tuszować istnienia Morskiego Szczura. Nazywanie go „Szczurem morskim Ganimedesa” i potrzeba ochrony na Ganimedesie sugeruje, że Szczur Morski jest stworzeniem pochodzącym z Ganimedesa, księżyca Jowisza. Oznaczałoby to, że pomimo tego, że rasa ludzka nie opuściła Układu Słonecznego Ziemi, była w stanie znaleźć inne życie, które pozornie ewoluowało niezależnie zaledwie kilka milionów mil stąd. Warto również zauważyć, że szczur morski jest jadalny, co sugeruje, że jest dość podobny do życia na Ziemi lub przynajmniej na tyle podobny, że niektóre składniki odżywcze mogą być z niego wchłaniane.

Co sprawia, że ​​szczur morski Ganimedesa jest realistyczny?

Kowboj-Bebop-Ganymedes-Sea-RAt

Pomimo tego, że małpi wirus jest kompletnym nonsensem z naukowego punktu widzenia, Szczur Morski jest w rzeczywistości dość rozsądną koncepcją. W rzeczywistości, podobnie jak w Cowboy Bebop, Ganimedes jest dużym księżycem Jowisza, o którym wiadomo, że ma zamarzniętą wodę i uważa się, że ma podziemne oceany. Podczas gdy księżyc Jowisza, Europa, zwykle przyciąga najwięcej uwagi ze względu na możliwość wykrycia życia w stanie ciekłym pod lodem, istnieje możliwość, że życie może rzeczywiście istnieć na Ganimedesie. Gdyby istniał, rodzime formy życia Ganimedesa prawdopodobnie nadal byłyby bardzo małe – na przykład wielkości szczura. W przyszłości Cowboya Bebopa wiadomo, że miało miejsce wiele terraformacji (modyfikacji światów, aby uczynić je bardziej podobnymi do Ziemi), a część każdego planu terraformowania Ganimedesa obejmowałaby topienie większości lodu w celu stworzenia mórz w warstwach powierzchniowych. Topniejące morza lodowe zapewniłyby mnóstwo wody do wykorzystania przez ludzkich osadników i pomogłyby zbudować więcej atmosfery na Ganimedesie, który w rzeczywistości nie ma dużo powietrza. Stworzenie, które wcześniej żyło w podziemnych lub zamarzniętych jeziorach, z łatwością przeniosłoby się do tych mórz, więc nawet nazywanie go „Szczurem morskim Ganimedesa” ma wiele sensu.

Czytaj także  Dragon Ball Confirms Goku's Most Important Fight Happened Before Z

Cowboy Bebop może nie robić z tego wielkiej sprawy, ale na wynos jest to, że w tym miejscu przez cały czas obecne było obce życie. Może nie jest to inteligentne życie, jak większość ludzi wyobraża sobie, słysząc słowo „obcy”, ale odkrycie jakiegokolwiek życia na Ganimedesie byłoby ogromne… i oczywiście ludzie chcieliby je zjeść.

Więcej: Najgorszy odcinek Cowboya Bebopa jest tak zły, że zrujnował Jet na zawsze

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *