To oficjalne, Cobra Kai powróci z szóstym sezonem. Ale to będzie ostatni występ. Gigant streamingowy Netflix ogłosił w mediach społecznościowych, że niezwykle popularna kontynuacja serii Karate Kid powróci na matę po raz ostatni w sezonie 6, a twórcy Cobra Kai, Josh Heald, Jon Hurwitz i Hayden Schlossberg, wydają wspólne oświadczenie i wysyłają specjalne dzięki fanom.

„Kiedy Daniel LaRusso przybył do Valley ze swoją matką w 1984 roku, nie wiedział, że jego życie zmieni się na zawsze” – napisali w oświadczeniu Josh Heald, Jon Hurwitz i Hayden Schlossberg. „To samo dotyczyło trójki małych dzieci z New Jersey, które jeszcze się nie spotkały. Podróż Daniela od zastraszanego nastolatka do słabszego bohatera stała się nieusuwalną częścią naszego dzieciństwa i czymś, co zawsze będziemy nosić w naszych sercach”.

Kontynuują, wyrażając radość z przywrócenia serii Karate Kid do życia po tylu latach. „Ponowne zapoznanie świata z uniwersum „The Karate Kid” było dla nas skromnym zaszczytem. Produkcja Cobra Kai pozwoliła nam dołączyć do tego samego uświęconego dojo, w którym niegdyś mieszkali wspaniali Robert Mark Kamen, John Avildsen, Jerry Weintraub i wszyscy niezwykli członkowie oryginalnej obsady” – kontynuuje oświadczenie. „Umożliwiło nam to również granie sensei, rozszerzenie oryginalnej fabuły i narodziny nowej generacji słabszych. Nigdy nie uznaliśmy tej okazji za coś oczywistego”.

Kończą, wysyłając wdzięczność fanom, a także stwierdzając, że pozwolono im zakończyć Cobra Kai na ich warunkach, a potwierdzony szósty sezon kończy tę erę Miyagiverse.

„Naszym celem dnia pierwszego z Cobra Kai zawsze było zakończenie tego na naszych warunkach, opuszczenie Doliny w czasie i miejscu, które zawsze sobie wyobrażaliśmy” – dodają twórcy. „Z ogromną dumą i wdzięcznością możemy ogłosić to osiągnięcie. Nadchodzący sezon szósty będzie oznaczał zakończenie Cobra Kai. Chociaż może to być słodko-gorzki dzień dla fandomu, Miyagiverse nigdy nie był silniejszy. Ten fandom jest NAJLEPSZY na świecie i mamy nadzieję, że będziemy opowiadać z wami więcej historii Karate Kid. Ponieważ, jak wszyscy wiemy, Cobra Kai nigdy nie umiera.

Czytaj także  MCU's Echo Series Hit With Big Delay, Agatha: Coven of Chaos Could Also Be Pushed Back

Spinoffy Cobra Kai są już w fazie rozwoju

Netflixa

Cobra Kai odniosła ogromny sukces, odkąd rozpoczęła się w 2018 roku. Ustawiona 34 lata po wydarzeniach z The Karate Kid, Cobra Kai skupia się na walczącym Johnny Lawrence, teraz po pięćdziesiątce, który pracuje jako majsterkowicz w niepełnym wymiarze godzin. Od tych skromnych początków wiele się wydarzyło, a sztuki walki zarażają Dolinę jak zaraza. Ostatni raz, kiedy widzieliśmy Cobra Kai, był tam każdy rodzaj walki, pojednania i dramatu nasyconego karate. Aha, i Kreese jest teraz na wolności.

Chociaż wiadomość, że będzie to ostatni sezon Cobra Kai, z pewnością doprowadzi do łez, to nie koniec serii, ponieważ spin-offy są już na wczesnym etapie rozwoju.

W rolach głównych Ralph Macchio, William Zabka, Courtney Henggeler, Xolo Maridueña, Tanner Buchanan, Mary Mouser, Jacob Bertrand, Martin Kove, Peyton List i Thomas Ian Griffith, pierwsze pięć sezonów Cobra Kai jest już dostępnych w serwisie Netflix.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *