Filmy ADV

Według The Hollywood Reporter, Netflix zamierza kontynuować filmową remake ukochanej klasycznej japońskiej mangi o nazwie City Hunter. Film wyreżyseruje Yuichi Sato (Kisaragi, Strawberry Nights), a producentem wykonawczym będzie Shinichi Takahashi. W roli głównego bohatera opowieści, Ryo Saeba, zagra wielokrotnie nagradzany japoński aktor Ryohei Suzuki (Tokyo MER, My Love Story).

City Hunter został pierwotnie stworzony przez artystę mangi Tsukasę Hojo i był bardzo popularną serią w Japonii i na całym świecie w latach 80. Sprzedał się w ponad 50 milionach egzemplarzy i został zaadaptowany do równie popularnej serii anime oraz wielu filmów poza Japonią we Francji, Hongkongu i Chinach. Fabuła obraca się wokół mężczyzny imieniem Ryo Saeba, samozwańczego prywatnego detektywa „zamiatacza”, który pracuje ze swoim partnerem Hideyuki w podziemnej operacji zapobiegania przestępczości zwanej „City Hunters”, kiedy tylko nie jest zajęty śledzeniem pięknych kobiet, między innymi shenaniganami . Jednak pewnego dnia odkrywa, że ​​Hideyuki został zamordowany i musi zaopiekować się swoją adoptowaną siostrą Kaori, która ostatecznie zostaje jego nową partnerką i miłością.

Niepewna przyszłość przeróbek aktorskich

480B448C-EA3F-45A9-A5ED-F956A743388C Najważniejsze zdjęcia; Wydmowa rozrywka; Netflixa

Jak wielu już wie, Netflix z pewnością nie stroni od swojej niedawnej sympatii do przeróbek na żywo różnych japońskich klasycznych anime i mang. Zamiast tego studia produkcyjne firmy w pełni przyjęły takie przeróbki jako gatunek sam w sobie, a City Hunter to tylko jeden z kilku projektów akcji na żywo, które Netflix zaplanował na nadchodzący rok. Niektóre z tych projektów obejmują przeróbki odcinków Yuyu Hakusho, One Piece, Avatar the Last Airbender, Sword Art Online, Death Note, Pokemon i My Hero Academia.

Mnóstwo mieszanej krytyki na temat ogólnego sukcesu przeróbek na żywo rzuciło ciężką chmurę na ten nowy podgatunek, sądząc po niektórych wcześniejszych projektach, takich jak powszechnie oglądany film akcji na żywo Death Note (2017) i Cowboy Bebop (2021) serial akcji na żywo, który był w przeważającej mierze oczekiwany przez fanów na całym świecie po wielu latach niepowodzeń w produkcji, ale skończył się tylko na jednym ledwo przejezdnym sezonie. Oba były oparte na wielokrotnie nagradzanym materiale źródłowym, ale zostały przekształcone w zasadniczo nikczemne niepowodzenia na ekranie.

Czytaj także  Hugh Jackman Begs the Oscars Not to Validate 'Insufferable Ryan Reynolds' Following Best Song Nomination

Inne projekty, takie jak film fabularny Bleach (2018), nie zostały dobrze przyjęte, a przynajmniej pierwszy film fabularny Fullmetal Alchemist (2017) został uznany za stosunkowo dobrze zrobiony. Niemniej jednak osiągnięcia Netflix w tego typu filmach pozostawiają wiele do życzenia w stosunku do stosu projektów, które nadchodzą. Niezależnie od tego, czy jest to rażąca twórcza rozbieżność między stronami komiksu mangi, a tym, co prawdziwi aktorzy mogą przekazać przez obiektyw, tylko czas pokaże, czy gigant produkujący seriale, taki jak Netflix, w końcu udowodni, że jest w stanie naprawdę odtworzyć tę wyjątkową magię.

Netflix będzie koproducentem City Hunters w Japonii z firmami Horipro i Office Shirous z siedzibą w Tokio. Przewidywana data premiery to gdzieś w 2024 roku.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *