Ćśś, oni cię słyszą. Niezmiernie udana seria Paramount A Quiet Place rozszerza się o nowy spin-off A Quiet Place: Day One, którego premiera zaplanowana jest na 2024 rok.

Reżyser i gwiazdor John Krasinski, pierwsze dwa filmy z serii zdobyły uznanie za wykorzystanie napięcia i niemal całkowity brak dialogów w celu stworzenia mistrzowsko trzymającego w napięciu horroru przygodowego. Serial był również chwalony za włączenie reprezentacji osób niesłyszących. Te wyróżnienia sprawiły, że oryginalny film był nominowany do wielu nagród, w tym Złotego Globu, Oscara, nagrody Writer’s Guild of America i nagrody Screen Actors’ Guild. Biorąc pod uwagę ogromny sukces, nie jest zaskoczeniem, że wydano kontynuację, która zebrała podobne entuzjastyczne recenzje.

Now, A Quiet Place: Day One rozszerzy hitowy wszechświat, śledząc nową obsadę postaci w walce z niewidomymi najeźdźcami z kosmosu. Co zatem wiemy o filmie będącym spin-offem? Czy będzie opierać się na historii ustalonej w oryginalnych filmach, czy też pójdziemy w zupełnie innym kierunku? Czy jacyś członkowie obsady powrócą i jakie nowe twarze dołączą do serii? Kiedy i gdzie będzie miał premierę film? A co jeszcze widzowie powinni wiedzieć o A Quiet Place: Day One?

Ciche miejsce: dzień pierwszy: fabuła

Najważniejsze zdjęcia

W chwili pisania tego tekstu konkretne szczegóły fabuły pozostają rzadkie. Czy możemy powiedzieć, że aby wzbudzić oczekiwanie, trzymają sprawy… w tajemnicy? O czym prawdopodobnie będzie film, możemy wywnioskować z tytułu i jak niewiele informacji się w nim znajduje. Po pierwsze, jest opisywany jako spin-off, a nie „threequel”, co oznacza, że ​​skupi się na nowych postaciach i fabule, a nie będzie kontynuacją historii rodziny Abbottów. Tytuł pierwszego dnia informuje nas, że akcja filmu prawdopodobnie będzie rozgrywać się w okolicach pierwszego dnia inwazji obcych.

Oryginalny film rozpoczął się kilka miesięcy po inwazji, później przeskoczył do mniej więcej roku. Część II rozpoczęła się pierwszego dnia, pokazując Abbottów cieszących się normalnym dniem z przyjaciółmi i sąsiadami, zanim tajemniczy meteor spadnie na Ziemię. Chociaż widzimy bezpośrednie następstwa inwazji, ograniczają się one do pierwszych minut filmu. Wciąż niewiele dowiedzieliśmy się o kosmitach io tym, dlaczego przybyli na Ziemię. Następnie część II przeskakuje do miejsca, w którym zakończył się pierwszy film.

Czytaj także  Brendan Fraser tak bardzo się zagłodził dla George'a z dżungli, że „przekręcił mu mózg”

Istnieje kilka sposobów, w jakie spin-off może zbliżyć się pierwszego dnia. Być może pokaże inne postacie cieszące się życiem tuż przed inwazją w podobnym duchu jak część II. Być może zobaczymy różnych przywódców na całym świecie reagujących na inwazję. Spin-off ma również szansę poznać historię kryjącą się za stworzeniami. Jak ludzie dowiedzieli się, że nie słyszą? Widzieliśmy, jak populacja ściga się, by zrozumieć stworzenia, zanim zniszczą wszystkich na Ziemi. Prawdopodobnie nie wszystko to miałoby miejsce pierwszego dnia, ale rozpoczęcie pierwszego dnia inwazji byłoby świetnym punktem wyjścia, aby dowiedzieć się więcej o tych wrogich najeźdźcach, którzy nękali Ziemię.

Konkretne informacje o fabule zostaną prawdopodobnie ujawnione w miarę kontynuacji produkcji.

Ciche miejsce: dzień pierwszy: obsada i ekipa

Lupita N'yongo w nas Obrazy uniwersalne

Ponieważ Day One koncentruje się na nowej obsadzie postaci, jest mało prawdopodobne, aby John Krasinski, Emily Blunt lub którykolwiek z członków obsady z poprzednich części powrócili. Jednak Deadline zauważa, że ​​powrót Krasińskiego lub Blunta jest mało prawdopodobny, ale nie wykluczony.

Więc kto zaszczyci srebrny ekran w pierwszym dniu? Aktorka Lupita Nyong’o zagra główną rolę. Nyong’o nie jest obcy horrorowi, ponieważ zagrała główną rolę w Jordan Peele’s Us w 2019 roku. Jest także świeżo po głównej roli w Black Panther: Wakanda Forever jako Nakia.

W rolach głównych u boku Nyong’o występuje sam Eddie Munson, uciekinier ze Stranger Things Joseph Quinn. Rzucając do góry nogami na rzecz cichego miejsca, dzień pierwszy będzie pierwszą główną rolą Quinn w dużej produkcji.

Obecnie Nyong’o i Quinn są jedynymi dołączonymi członkami obsady. Nie ma żadnych dodatkowych informacji dotyczących ich ról czy fabuły. W nadchodzących tygodniach i miesiącach procesu produkcyjnego możemy spodziewać się dodatkowych informacji o obsadzie.

Krasiński nie powróci jako reżyser, choć pozostaje w rodzinie Quiet Place jako producent pierwszego dnia. Produkuje razem z partnerem Allyson Seeger, Andrew Formem, Bradem Fullerem, a nawet twórcą hitów Transformers, Michaelem Bayem. Michael Sarnoski ze Świni Nicolasa Cage’a jest scenarzystą i reżyserem.

Czytaj także  Renfield Poster Finds Nicolas Cage's Count Dracula Looming Over Nicholas Hoult

Data wydania

ciche-miejsce-piękna-śmierć Najważniejsze zdjęcia

A Quiet Place: Day One ma zostać wydany przez Paramount Pictures w kinach 8 marca 2024 r. Wcześniej miał ukazać się 22 września 2023 r., Ale został cofnięty, aby uniknąć konkurencji z wydawnictwami Disneya i Universal.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *